Де відпочити на карантині: названі країни, куди пускають українців

Європа відкрила свої кордони, але не для всіх

Де відпочити на карантині: названі країни, куди пускають українців

У зв'язку з карантином через коронавірус лише 10 держав відкрили свої кордони для громадян України.

Куди можуть поїхати українці на карантині, розбирався телеканал "Україна 24" в своєму сюжеті.

"Європа відкрила кордони, але не для всіх. До переліку потрапили громадяни 14 країн, зокрема, Чорногорії, Сербії, Грузії, Канади, Австралії, Японії, Південної Кореї і Таїланду. Китай внесуть до списку тільки за умови взаємного відкриття кордонів. Головним критерієм дозволу відвідувати ЄС людям є рівень захворюваності COVID - кількість нових випадків за добу не повинна перевищувати 20 хворих на 100 тис. населення. Україна до переліку не потрапила, як і Велика Британія й США", - йдеться в сюжеті.

З 1 липня кордони для України відкрила Туреччина. Після прильоту туди українці не повинні проходити самоізоляцію або тестування на COVID-19, але обов'язкова страховка, яка покриє витрати в разі інфікування. Після повернення додому самоізолюватись теж не треба.

Популярні відео

Українських громадян також готовий приймати Єгипет, але тільки три його провінції - Південний Синай, Шарм-ель-Шейх і Мерса-Матрух. Після повернення доведеться ізолюватися на два тижні або здати ПЛР-тест.

Двері для українців відчинила також Хорватія, Чорногорія і Північна Македонія, але тільки повітряні. На автомобілі дістатися туди не вдасться, тому що кордони більшості країн ЄС залишаються закритими. Хорватія і Албанія вимагають тільки бронювання номерів готелів, а Чорногорія впустить за наявності негативного тесту. До Сербії українці можуть подорожувати без обмежень, в Словенію - за умови проходження 14-денного карантину. Після повернення самоізоляцію проходити не потрібно.

Читайте також: Україну чекає розквіт внутрішнього туризму - експерт назвав причину

Також з 1 липня авіасполучення з Україною відновила Польща, однак напередодні відновила обов'язкову обсервацію для пасажирів рейсів з України. При поверненні самоізоляція обов'язковою не є.

Відвідати українці можуть і Білорусь, але за умови 14-денного карантину після в'їзду в країну і після повернення.

У Казахстан можна в'їхати з результатом негативного тесту на руках або там пройти 2-тижневий карантин.

Нагадаємо, раніше голова Держагентства з розвитку туризму Мар'яна Олеськів розповіла в ефірі каналу "Україна 24", яких втрат зазнала туристична сфера в Україні від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги