Цього немає у Росії - ексміністерка назвала відмінність між Україною і РФ

Лілія Гриневич заявила про необхідність зупинити "гуманітарний наступ" Росії

Цього немає у Росії - ексміністерка назвала відмінність між Україною і РФ

Ексміністерка освіти України Лілія Гриневич під час Київського безпекового форуму, який транслював телеканал "Україна 24", заявила, що українцям допомагає стримувати російську агресію "дух власної свободи", якого немає на території РФ.

"Атака (російських сил на українські цінності – ред.) посилюється. Подивіться на зміни до конституції. Адже всі говорять про зміни до конституції Росії переважно в контексті продовження довічного терміну Путіна, його президентства. Але там є й інші зміни. Є, наприклад, зміни, де вони хочуть у тексті конституції зафіксувати, наприклад, наратив про їхню тисячолітню історію. Або ж, більше того, вони в конституції пишуть про те, що не допускається будь-яка інша думка... Це означає, що будь-хто, хто не дотримуватиметься їхнього міфу, може бути покараний. І це переслідування й так вже апріорі відбувається", - зазначила Гриневич.

Читайте також

Ексміністерка зазначила, що дуже важливим елементом є східні території України, на які намагається впливати Росія.

"Мені зараз доводиться часто бувати в місті Маріуполь. І це дуже добре видно, бо це стратегічне для нас місто, яке межує вже дуже близько з територією Росії. І для людей надзвичайно важливо, щоб вони відчували дух той, який є в Україні, - свободи, власної свободи, і те, що нас зовсім відрізняє якраз від того, що є на території Росії. Українці вже пізнали цей смак свободи. І якщо ми будемо більше говорити, не лише говорити, але свідчити, показувати червоні лінії, в цьому випадку, мабуть, будуть більше задумуватися про це й ті, хто приймає сьогодні рішення. Тому що вони не вічні", - сказала вона.

За словами Гриневич, "ми можемо втратити золотий час, коли ми ще маємо можливість зупинити цей гуманітарний наступ".

Популярні відео

Нагадаємо, ексміністерка освіти Лілія Гриневич в ефірі телеканалу "Україна 24" також заявила, що ситуація у галузі освіти в Україні викликає занепокоєння.

 
Джерело Україна 24 Теги