В Україні є ліки, які допомагають в лікуванні коронавірусу — медик повідомила деталі

Українські лікарі заявили, що вітчизняний препарат допомагає знизити негативні наслідки коронавірусу

В Україні є ліки, які допомагають в лікуванні  коронавірусу — медик повідомила деталі

Українські медики заявили, що в Україні є ліки, які допомагають в лікуванні коронавірусу COVID-19. Препарат підтримує органи, по яких найбільше б'є інфекція, — серце і легені. Цю розробку прокоментувала інфекціоністка Ольга Голубовська в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Дійсно є такий вітчизняний препарат, він відомий дуже давно. Його застосовували ще в 70-х роках для лікування хворих з гострими вірусними гепатитами. Найцікавіше, що він був тільки в таблетованій формі, але в середині 90-х нашим вченим вдалося — а до цього весь світ намагався це зробити — зробити стійку розчинну форму для внутрішньовенного введення. Це відомий препарат для кардіологів, невропатологів, він широко застосовувався в клінічній практиці з певним ефектом", — розповіла вона.

Популярні відео

Лікарка описала, як діють ці ліки.

"Ми знаємо, що коронавірус володіє певною системністю і викликає так звану ендотеліальну дисфункцію у судинах, через що відбуваються всі неприємності, а цей препарат має судиннопротекторну дію. Раніше не було клінічних випробувань при коронавірусній інфекції, оскільки вона для нас нова, але тепер вони проводяться. Я хочу сказати, що він (препарат — ред.) працює набагато краще, ніж високі дози вітаміну С, клінічні дослідження яких зараз проводяться в США. Цей препарат ще й імуномодулюючий, він зменшує активність прозапальних речовин, які вражають легені й не тільки", — сказала вона.

Читайте також: Коли закінчиться епідемія коронавірусу — прогноз Комаровського

За словами Голубовської, клінічні випробування триватимуть ще якийсь час, але, можливо, вже цього літа будуть отримані результати. При цьому вона вважає, що препарат вже можна включати в протоколи лікування.

Раніше лікар-епідеміолог розповіла, яка ситуація з коронавірусною хворобою буде восени.

Джерело Україна 24 Теги