Відеофіксація порушень не зовсім законна - автоюрист пояснив проблему

Порушується принцип презумпції невинуватості, закріплений в Конституції

Відеофіксація порушень не зовсім законна - автоюрист пояснив проблему

Автоюрист Ярослав Попов в ефірі телеканалу «Україна 24» назвав «не зовсім конституційним» введення автоматичної відеофіксації правопорушень на дорогах.

«Стосовно камер автоматичної відеофіксації є низка пересторог, на які варто звернути увагу. Це те, що стягнення накладається на особу, яка є власником транспортного засобу, а власне не встановлюється те, чи вона керувала транспортним засобом на момент вчинення відповідного правопорушення. Зараз на законодавчому рівні ми можемо побачити те, що порушується принцип індивідуальності покарання», - заявив юрист.

За його словами, правильно і позитивно, що Нацполіція і інші державні органи займаються тим, щоб підвищити рівень безпеки на дорогах.

«Але в нас є презумпція невинуватості, закріплена в Конституції, у нас є принцип індивідуальності покарання, принцип покладання тягаря доведення вини на сторону обвинувачення – ці принципи, на мою думку, порушуються, тому є певне розуміння того, що ці нововведення є не зовсім конституційними», - наголосив Попов.

Популярні відео

Читайте також: "Нас здивували рекорди" — в поліції розповіли про роботу камер на дорогах

Раніше автоюрист Ярослав Попов в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про те, як водієві довести свою непричетність до скоєння правопорушення транспортним засобом-«двійником».

Раніше заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко розповідав про те, кому виписують штрафи за перевищення швидкості.

Джерело Україна 24 Теги