Вимагають не тільки виплат: нардеп розповів, чого ще хочуть шахтарі від влади

Народний депутат розповів про зустріч ініціативної групи шахтарів із заступником глави Офісу президента

Вимагають не тільки виплат: нардеп розповів, чого ще хочуть шахтарі від влади

Про виплату боргів шахтарям, які вимагають своїх зарплат, розповів народний депутат і голова незалежної профспілки гірників Михайло Волинець в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Дмитро Зелений, який є регіональним лідером незалежної профспілки, з великим оптимізмом сприйняв зустріч з пані Ковалів (Юлія Ковалів — заступник голови Офісу президента, 30 червня вона зустрілася з ініціативною групою протестуючих шахтарів — ред.). Я там був і зрозумів, що вони з самого початку не проходили по жодному пункту вимог. Наприклад, погасити існуючу заборгованість. Ковалів вважала, що вже немає боргів по зарплаті. Я їй нагадав і показав у розрізі по кожній області, де є заборгованість. Вона каже: це борги минулих років. То що, їх не треба виплачувати?", — розповів він.

За словами Волинця, частину грошей шахтарям виплатили, щоб вони не їхали до Києва протестувати, але у них ширші цілі.

"Що вони робили? Вони кинули 324 млн грн з п'ятниці на суботу вночі, бухгалтерія в ручному режимі набивала гроші на картки шахтарів для того, щоб стримати їхній приїзд до Києва. Але шахтарі про це не знали, вони їхали до Києва, акція була запланована, у них ширші вимоги: вивести шахти з простою, дати нормально функціонувати шахтарським містам.

Я пояснив Ковалів, що шахтарі вимагають відставки зрадника нашої держави Андрія Геруса, вже зібрано майже 25 тисяч підписів. Шахтарі сьогодні встали на захист енергетичної безпеки країни, вони вимагають, щоб зупинили постачання російського вугілля, електроенергії, (припинили - Ред.) платити зарплати та податки працівникам Росії", — сказав він.

Нагадаємо, шахтарі з державних шахт з'їхалися до Києва з різних міст і вимагають погасити заборгованість по зарплатах - це понад 600 млн гривень. Також вони вимагають заборонити купувати вугілля за кордоном, звільнити голову енергетичного комітету Андрія Геруса та притягти його до відповідальності.

Джерело Україна 24 Теги