Добровільне ЗНО в Україні: експертка назвала несподівану перевагу

Не всі випускники ментально готові до вступу до вишів, вважає Наталія Шульга

Добровільне ЗНО в Україні: експертка назвала несподівану перевагу

Звільнення одинадцятикласників від обов'язкової державної підсумкової атестації (ДПА) і добровільне складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) дало випускникам шкіл змогу додатково подумати, чи потрібно їм вступати до закладів вищої освіти.

Таку думку висловила в ефірі телеканалу "Україна 24" головна експертка з питань освіти та науки "Реанімаційного пакета реформ" Наталія Шульга. За її словами, багато підлітків йдуть вчитися далі лише через бажання батьків.

"Не всі ментально готові до того, що вони вже не діти, що вони мають паспорти. Ці підлітки повинні серйозно ставитися до свого майбутнього. Недарма було скасовано ДПА - це час подумати, чи треба мені йти в заклад вищої освіти, чи ні. Можливо, я не готовий ментально, фізіологічно, фізично, розумово? Може, мені слід зосередитись на якійсь іншій професії, роботі, яку я можу робити?", - зазначила Шульга.

Читайте також: ЗНО в Україні: експертка спростувала популярну страшилку для випускників

За її словами, в Україні "батьки вважають, що той, хто закінчив повну середню освіту, обов'язково на 100% має йти в заклад вищої освіти".

"Це безумство, яке в Україні продовжується багато років. Воно не має аналогів у світі", - додала експертка.

Популярні відео

Зазначимо, в Україні через карантин випускники шкіл, які цього року не планували вступати до вишів, можуть отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту без складання ЗНО. 

Нагадаємо, раніше вчитель української мови та літератури Ігор Хворостяний в ефірі телеканалу "Україна 24" дав прості поради абітурієнтам, як скласти ЗНО.

 
Джерело Україна 24 Теги