ЗНО з української мови: що відбувається у пунктах тестування

Освітній омбудсмен розповів, яка неявка на тестування і чому не можна скасовувати ЗНО

ЗНО з української мови: що відбувається у пунктах тестування

30 червня в Україні проходить чергова сесія ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання) з української мови та літератури. Про ситуацію в пунктах тестування розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Все йде за планом, я сьогодні вранці був в одному з пунктів тестування. Поки немає точної інформації, але ми бачимо, що не з'явилося 25-30% зареєстрованих учасників. Точну статистику ми побачимо пізніше. Я поцікавився, і зазвичай неявка складає 15-17%. Тобто маємо збільшення на 10-15%", — розповів він.

Популярні відео

Горбачов зазначив, чи вплинув карантин на підготовку та результати ЗНО.

"Багато вчителів знають, що учні в цей період багато уваги приділяють підготовці до ЗНО. Тому те, що не було необхідності ходити щодня до школи, могло вплинути на те, що учні більш цілеспрямовано і глибоко готувалися до ЗНО", — сказав він.

Читайте також: Експерт назвав несподівану користь для освіти від епідемії коронавірусу

Чиновник вважає, що скасовувати ЗНО через пандемію не потрібно.

"Категорично ні. У будь-яких ситуаціях потрібно оцінювати можливі ризики та можливі наслідки. Скасування ЗНО означає безумовне повернення до дуже небажаних практик під час вступної кампанії. А ЗНО створює для всіх рівні умови. Важко писати тести в масці, це зрозуміло. Але всі діти під час здачі ЗНО знаходяться в рівних умовах, і це є принциповим", — заявив він.

Раніше вчитель дав прості поради абітурієнтам, як скласти ЗНО.

 
Джерело Україна 24 Теги