Прецедент для всього світу - Клімкін про важливість чорних скриньок збитого в Ірані літака

Питання справедливості навколо збитого в Ірані літака важливе для кожного українця

Прецедент для всього світу - Клімкін про важливість чорних скриньок збитого в Ірані літака

Екс-міністр закордонних справ Павло Клімкін в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив про важливість доведення до кінцевої точки справи про збиття українського літака у небі над Іраном.

«Питання справедливості навколо збитого в Ірані нашого літака – це фантастично важливо для кожного з рідних і близьких тих, хто загинули. Але насправді важливо і для кожного українця, оскільки це питання національної гідності. Це питання того, як ми можемо постояти за себе. Питання того, чи можемо ми іти вперед разом», - зазначив екс-міністр.

Але, наголосив він, одночасно непотрібно без сенсу розганяти зраду.

«Якщо французи розшифрують чорні скриньки, звичайно разом з нами, це абсолютно принципове питання – можливо в якомусь сенсі це і краще, оскільки у іранців не буде приводів казати про якусь зацікавленість, маніпуляції. Іран насправді не проста країна, але ми маємо досягти справедливості. Спочатку маємо зрозуміти, що і як відбулося. І є декілька моментів, які один до одного не пасують. А потім отримати від іранців офіційні вибачення, офіційне визнання провини і компенсації», - заявив Клімкін.

За його словами, ця трагедія - не просто випадок для України, а прецедент для всього світу.

«І ми маємо довести його до кінця разом з тими країнами, громадяни яких також загинули в результаті цієї трагедії на борту літака. Маємо довести до кінця. Це питання принципу для українців, для України», - підсумував колишній очільник МЗС.

Популярні відео

Читайте також Загибель українського літака в Ірані: експерт розповів, чи отримає Київ гроші

Нагадаємо, літак компанії МАУ Boeing 737, що виконував рейс "Тегеран - Київ", розбився вранці 8 січня 2020 незабаром після вильоту з аеропорту. Всі 167 пасажирів і 9 членів екіпажу загинули. 11 січня іранська влада визнала, що Boeing помилково збили іранські військові. Іран кілька разів відмовлявся передавати Україні чорні скриньки нібито через епідемію коронавірусу.

Іран передав Франції чорні скриньки літака української авіакомпанії МАУ, який був збитий в січні 2020 року над Тегераном. Про причини цього вчинку розповів адвокат Олексій Бурчевський в ефірі каналу "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги