Тяжкохворих на коронавірус можна ефективно лікувати — експерт назвав спосіб

Голова комісії з біобезпеки розповів про спосіб лікування ускладнень від коронавірусу, який не використовує МОЗ

Тяжкохворих на коронавірус можна ефективно лікувати — експерт назвав спосіб

Переливання крові від людей, що перехворіли на коронавірус, може допомогти в лікуванні хворих з тяжкими ускладненнями, але в Україні не використовують такий метод. Про це заявив голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді національної безпеки України Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"Я не розумію, чому МОЗ не проводить лікування тяжких хворих, у яких є ускладнення, з допомогою крові людей, які одужали та у яких є антитіла. Вони кажуть, що потрібно проводити якісь окремі клінічні дослідження. Їх не потрібно проводити, тому що переливання крові від однієї людини до іншої з дотриманням певних правил — це абсолютно прийнятна процедура. Крім того, є хвороби, які лікують таким чином — наприклад, антидифтерійна сироватка, яку вводять навіть не людську, а кінську", — сказав він.

Популярні відео

За його словами, таке практикується в багатьох країнах, але важливо розуміти, що медицина і юридичні норми в різних країнах можуть суттєво відрізнятися.

"Наприклад, в США якщо не проведені додаткові клінічні дослідження навіть відомої методики, можуть бути дуже суттєві юридичні ускладнення, які можуть привести до великих штрафів. В Україні цього (впровадження обов'язкових додаткових досліджень - ред.) робити не можна, особливо з урахуванням того, що ми можемо врятувати велику кількість людей. У нас померло понад 1000 осіб, і я абсолютно переконаний, що ми могли б скористатися плазмою крові добровольців, які перехворіли на коронавірус, з високим титром антитіл, і допомогти вилікувати тяжкохворих", — сказав він.

Нагадаємо, в Україні продовжує збільшуватися кількість людей, які захворіли на коронавірус. За останню добу зафіксовано 1109 нових випадків.

Джерело Україна 24 Теги