Коронавірус в Україні ставить антирекорди - лікар назвав дві причини

Інфекціоніст розповів, чому погіршилася епідеміологічна ситуація і коли стане краще

Коронавірус в Україні ставить антирекорди - лікар назвав дві причини

У Львові 32 вчителі захворіли на коронавірус. Хворих виявили за допомогою ІФА-тесту (імуноферментного аналізу) до початку першої сесії ЗНО з математики. По Україні також погіршується захворюваність COVID-19 — за останню добу лабораторно підтверджено 1109 нових випадків, це новий антирекорд. Ситуацію прокоментував інфекціоніст Роман Маленко в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Цього можна було очікувати, враховуючи, що коли послабили карантин, люди подумали, що його зовсім скасували. Вони перестали дотримуватися взагалі будь-яких обмежень, носити маски, рукавички і так далі. Це і призводить до таких наслідків. Я думаю, якщо люди на якомусь етапі, побачивши такі цифри, оговтаються та стануть відповідальнішими, і не тільки стосовно себе, але й до оточуючих, я думаю, підйом закінчиться", — сказав він.

Популярні відео

Лікар розповів, яка ще є причина збільшення кількості позитивних тестів на коронавірус.

"У всіх інфекційних хвороб є свій плин, свої хвилі, і за великим рахунком, зараз збільшення може бути викликано тим, що у людей пройшов якийсь інкубаційний період. Тести ІФА показують, що люди перехворіли (колись, не обов'язково зараз — ред.). Але якщо ПЛР-тест негативний, то вони зараз не є заразними", — сказав він.

Раніше депутат Верховної Ради від фракції "Слуга народу", голова парламентського комітету з питань здоров'я Михайло Радуцький розповів, що потрібно для того, щоб здати тест на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги