Є три плюси і три мінуси - в "Голосі" прокоментували медреформу

Нардеп шкодує, що результати медреформи українці відчують лише через кілька років

Є три плюси і три мінуси - в "Голосі" прокоментували медреформу

Депутатка Верховної Ради від фракції "Голос" Олександра Устінова в ефірі каналу "Україна 24" прокоментувала плюси і мінуси медичної реформи.

"Спочатку три "за". По-перше, лікарі стали незалежними. Ми бачимо це серед лікарів первинної ланки, і сподіваємося, що це дійде й до лікарів другої ланки. Друге - це те, що люди вже по частині програм можуть бачити, що таке не платити. Приклад: моїй подрузі потрібно було вирізати грижу, в лікарні сказали, що операція буде коштувати 30 тис. грн, але якщо буде направлення від сімейного лікаря, то буде безкоштовно. Вона взяла це направлення, операцію зробили безкоштовно, а НСЗУ перерахувало гроші. Третє - це прозорість, тепер через НСЗУ ми бачимо, скільки і на що йде грошей", - сказала депутат.

Популярні відео

Читайте також: Психлікарні і медреформа: в НСЗУ пояснили, чому хворих відпустять додому

Також вона акцентувала увагу на негативних сторонах.

"Серед мінусів. У нас є одна велика проблема - у нас не гумовий бюджет, не вистачає грошей на всіх. Ми не можемо забезпечити безкоштовною медициною всіх. Друге - на це потрібен час, часу мало, тому що одночасно з запуском реформ ми потрапили в хвилю COVID-19. Третій мінус, на жаль, - ми відчуємо результати цієї реформи тільки через кілька років", - сказала Устінова.

Нагадаємо, раніше колишній прем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи заяви нинішньої влади про необхідність переглянути медреформу, сказав, що медична реформа в Україні не потребує закриття лікарень і звільнення десятків тисяч медпрацівників.

Джерело Україна 24 Теги