ЗНО в Україні: експертка спростувала популярну страшилку для випускників

За словами експертки, випускники часто плутають обов'язкове ЗНО та ДПА

ЗНО в Україні: експертка спростувала популярну страшилку для випускників

З 2021 року в Україні математика стане обов'язковим предметом на державній підсумковій атестації (ДПА) у формі зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО). Але для вступу на гуманітарні спеціальності результати ДПА у формі ЗНО з математики не враховуватимуться.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.Таким чином вона прокоментувала популярні страшилки серед випускників, що без здачі ЗНО з математики не можна буде вступити до гуманітарного вишу.

"Математика - це наука, яка визначає спосіб мислення людини. В абсолютній більшості європейських країн ми говоримо про те, що державна підсумкова атестація є обов'язковою з ключових навчальних предметів. Ми поступально рухаємося до того, щоб визначити ключові навчальні предмети і з усіх цих предметів зробити обов'язкову державну підсумкову атестацію", - зазначила вона.

Популярні відео

Читайте також: Ректор відомого вишу закликав скасувати ЗНО: названо три причини

Вакуленко пояснила, що не можна плутати обов'язкове ЗНО і ДПА.

"Ми говоримо про те, що державна підсумкова атестація підбиває результати навчання. Але для вступу, наприклад, на творчі спеціальності результати державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання з математики не будуть братися до уваги", - наголосила експертка.

За її словами, математика як ніяка інша наука вчить людей приймати виважені рішення у своєму житті.

"У нас безкоштовна середня освіта, тому здобувач цієї освіти має продемонструвати достатній рівень знань з ключових предметів", - додала Вакуленко.

25 червня розпочинається основна сесія ЗНО. Про її проведення в умовах карантину розповіла в ефірі "Україна 24" співголова громадської організації "Батьки SOS" Олена Бондаренко.

Джерело Україна 24 Теги