Як врятувати історичний центр Києва від забудовників: архітектор дав рецепт

Експерт розповів про дірки в українському законодавстві

Як врятувати історичний  центр Києва від забудовників: архітектор дав рецепт

Хаотичне будівництво багатоповерхівок в історичному центрі Києва відбувається через те, що забудовники користуються дірками в українському законодавстві.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів архітектор, член містобудівної ради Києва Станіслав Дьомін. Він заявив, що "ситуація дуже проблематична", і дав рецепт, як навести лад із забудовою в центрі столиці.

"Незважаючи на всі охоронні зони, забудова відбувається з дуже простої причини. У нас для будівництва в охоронній зоні Софії або Лаври потрібен дозвіл Міністерства культури на проведення даного виду робіт. Потрібна ціла купа документів, узгодження з ЮНЕСКО, із заповідниками та інше. Але це узгодження відбувається на підставі історико-архітектурного опорного плану, який у Києві й досі не ухвалений. Міністерство, яке має погоджувати подібну документацію, на сьогодні не може як узгодити цей проєкт, так і відмовити", - пояснив Дьомін.

Читайте також

За його словами, в центрі Києва сьогодні реалізуються зовсім різні будівельні проєкти:

"З одного боку, є нормальні, адекватні, які можуть врятувати пам'ятники архітектури, поліпшити центральну частину міста. Є й ті, які можуть сильно погіршити ситуацію з функціональним навантаженням на центральну частину міста, естетично зіпсувати будівлю".

Архітектор зазначив, що в суперечках щодо скандальних будівництв останнє слово залишається за судами:

"Я бачив кілька рішень Верховного суду, які давали позитивні висновки з приводу таких будівництв, ґрунтуючись на тому, що у міністерства немає підстав узгодити, але і немає підстав заборонити. Тому, якщо ми хоч якось хочемо навести в центральній частині Києва лад, нам потрібно оперативно ухвалювати історико-архітектурний опорний план".

Популярні відео

Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко в ефірі телеканалу "Україна 24" детально розповів про президентську програму "Велике будівництво".

Джерело Україна 24 Теги