Зради немає – експерт про закон Зеленського щодо жителів ОРДЛО

Україна посилає сигнал окупованим територіям, що розглядає їхніх мешканців не як людей другого ґатунку

Зради немає – експерт про закон Зеленського щодо жителів ОРДЛО

Співголова громадської ініціативи «Права справа» Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив про позитив закону президента Володимира Зеленського про надання можливості випускникам шкіл в ОРДЛО вступати в українські виші без ЗНО.

«Україна посилає наочний сигнал окупованим територіям про те, що розглядає мешканців цих територій як громадян України, а не як людей другого ґатунку. Тому це позитив. Крім того, Україна показує, що готова боротися не лише за повернення окупованих земель, а в першу чергу за серця і душі людей», - заявив Снєгирьов.

Таким чином, за його словами, автоматично скасовується теза про втрачене покоління.

«Шість років під окупацією дітям все-таки промивали мізки – і Україна наразі зробила перший крок, щоб повернути тих дітей, дати їм українську освіту, українське бачення і стрижень. Жодних загроз тут бути не може. Та зрада, яка розганяється, що можуть вступати члени незаконних збройних формувань… Напередодні були опубліковані фото бойовика, якого затримали співробітники СБУ. Але затриманому 20 років, він за жодними критеріями не підпадає під учня. Це елемент політичної боротьби, який має дискредитувати саме ухвалення цього законопроекту», – зазначив експерт.

Читайте також: Чи можуть абітурієнти з ОРДЛО і Криму вступити до українського ВНЗ - ректор дав відповідь

Популярні відео

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано президентський законопроєкт №3734 "Про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту". Законопроєктом запроваджено можливість вступу за вступними іспитами в межах установлених квот для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, до усіх закладів вищої освіти.

Раніше в.о. міністра освіти Любомира Мандзій в ефірі каналу "Україна 24" розповіла про правила здачі іспитів під час карантину.

Джерело Україна 24 Теги