Ліс ні до чого - в Держлісагентстві не вважають вирубки причиною потопу

За словами голови Держлісагентства, в Закарпатському регіоні лісів більше оновлюється, ніж вирубується

Ліс ні до чого - в Держлісагентстві не вважають вирубки причиною потопу

Голова Державного агентства лісових ресурсів Андрій Заблоцький в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що вирубку лісу не можна вважати головною причиною повені на заході України.

"Після паводків 2008 року були проведені ґрунтовні дослідження вчених усіх країн Карпатського регіону, які підтвердили, що вирубка лісів не може бути причиною таких стихійних явищ. Ліси можуть затримувати тільки до 10% вологи. На сьогодні кількість опадів, яка випала в Карпатському регіоні, є критичною, і тут не стоїть питання про вирубку чи невирубку лісів", - сказав Заблоцький.

Популярні відео

Читайте також: "Страшно прогнозувати": голова Чернівецької ОДА про повінь

За словами голови Держлісагентства, карпатські річки "не готові до такого рівня води".

"Всі річки, які протікають на території Карпат, мають високий рівень води до паводків, тобто вони не готові до такого рівня води, вони не зможуть її перенести. Ліси - не дамба для запобігання повеням, і це було підтверджено дослідженнями", - сказав чиновник.

За даними Заблоцького, масова вирубка в Карпатах давно заборонена, а Держлісагентство працює над відновленням лісових ресурсів.

"У Карпатах рубки були зменшені за останні п'ять років на 20%, і були заборонені суцільні рубки, коли цілими масивами вирізувалася деревина. Це питання не можна таким чином показувати, треба дивитися на ситуацію з рівнем опадів. Ми маємо катастрофічну ситуацію - за три дні випала місячна норма, така ж ситуація в сусідніх країнах.

В цьому році Держлісагентство висадило 122 млн саджанців і сіянців по всій території України, в Закарпатському регіоні більше оновлюється лісів, ніж вирубується, це підтверджені дані", - сказав голова агентства.

Нагадаємо, раніше начальник відділу метеорологічних прогнозів Українського гідрометцентру Владислав Білик в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що ситуація з повенями на Прикарпатті скоро покращиться.

Джерело Україна 24 Теги