В Україні відкрилася перша лабораторія симуляційного тренінгу

Реалізація проєкту стала наслідком співпраці КНУ імені Шевченка з Фондом Бориса Колеснікова

В Україні відкрилася перша лабораторія симуляційного тренінгу

В Інституті біології і медицини Київського національного університету імені Тараса Шевченка 23 червня відбулося урочисте відкриття першої в Україні лабораторії симуляційного тренінгу. Фонд Бориса Колеснікова фінансово підтримав ідею створення лабораторії, яка складається з 13 аудиторій з багатофункціональними навчальними тренажерами для занять з анатомії, зокрема, щодо медичного моделювання.

Симулятори мають точні анатомічні особливості і функції, дозволяють створювати сценарії різних рівнів складності, застосовувати інноваційні рішення в медичній практиці. Юні медики зможуть використовувати манекени-фантоми для: внутрішньовенних, внутрішньом'язових ін'єкцій та венепункції; накладення швів; відпрацювання навичок епідуральних і спінальних ін'єкцій; аускультації зі смартскопом; хірургічних маніпуляцій; серцево-легеневої реанімації; імітації пологів.

"Для нашого університету і української системи освіти в цілому відкриття навчальної лабораторії - значуща подія. Вона дає студентам унікальну можливість розвинути необхідні навички і вміння до початку роботи з реальними пацієнтами. Зазначу, що реалізація цього проєкту є яскравим прикладом нового формату співпраці університету та представників великого бізнесу, згідно з новими вимогами законодавства про вищу освіту. Відомий бізнесмен Борис Колесніков виділив 1,6 млн грн на створення лабораторії, підтримав нашу сміливу ідею, за що йому величезне спасибі! Активна співпраця між вишами та підприємцями - це, насамперед, підвищення ефективності освіти і наукових досліджень, посилення практичної складової освітнього процесу", - розповідає Леонід Губерський, ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Колесніков підкреслив: розвиток і підтримка освіти й медицини для багатьох бізнесменів та благодійників є пріоритетом.

"Зокрема, хочеться, щоб молоді медики залишалися в Україні, гідно заробляли. В умовах пандемії вони вкотре продемонстрували свою самовідданість і незаперечну важливість професії", - зазначив він.

Популярні відео

Зазначимо, 21 лютого за підтримки Фонду Бориса Колеснікова в Інституті біології і медицини Київського національного університету імені Тараса Шевченка було відкрито першу в Україні медичну аудиторію віртуальної реальності. Тепер студенти-медики поєднують лекції та практичну роботу з застосуванням VR-систем, вивчають побудову і властивості органів людини, перебуваючи всередині них.

Джерело Україна 24 Теги