"Ситуація загрозлива": з'явились нові дані про повінь на заході України

Найближчими днями дощі в регіоні триватимуть

"Ситуація загрозлива": з'явились нові дані про повінь на заході України

На заході Україні, зокрема в Чернівецькій та Івано-Франківській областях, внаслідок негоди підтоплено понад 50 населених пунктів. До боротьби з повінню і евакуації людей залучено сотні поліцейських та рятувальників, а також гелікоптери Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів радник міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова Іван Варченко.

Як повідомив радник голови МВС, рятувальники очікують, що в найближчі дні негода триватиме.

"Сьогодні, завтра і післязавтра, 25 червня, згідно з прогнозами Гідрометцентру, можуть бути опади, які додадуть ще більше ускладнень. Через це – максимальна мобілізація, готовність всієї системи в сотнях населених пунктів у восьми областях, які вже зазнали руйнівних наслідків негоди. Так сталося, що після посушливої весни природа вирішила компенсувати дуже щедро недостатність вологи. Ми бачимо, що ситуація залишається загрозливою, радимо людям бути дуже уважними і обережними", - підкреслив він.

Популярні відео

Читайте також: Ситуація з повінню на заході України погіршується — поліція

Варченко повідомив, що понад 500 поліцейських і рятувальників працюють у зоні стихійного лиха, підрозділи з інших регіонів України готові їх підсилити.

"Вертольоти ДСНС здійснюють свою роботу, зокрема нові гелікоптери, які надійшли впродовж минулого і позаминулого року. Зараз вони працюють, допомагають рятувати людей, евакуювати тварин, автомобілі, які виявились відірваними від дороги через розмиття шматків траси", - розповів радник Авакова.

Також він зазначив, що поліція дуже жорстко охороняє евакуйовані села від мародерів:

"Ми закликаємо людей брати з собою найцінніші речі. Ми попереджаємо всіх громадян, в яких виникнуть злочинні наміри скористатися важкою ситуацією, що реакція буде жорсткою, швидкою, і на них чекатиме максимальне визначене законом покарання".

Варченко прокоментував можливість евакуації людей з постраждалих районів.

"Евакуацію готують органи місцевого самоврядування спільно з рятувальниками. Маємо інформацію по Україні про понад 50 населених пунктів, які постраждали тією чи іншою мірою. Мова йде про сотні людей, якщо ми говоримо про евакуацію. Йдеться про райони, які найбільше постраждали, де на людей чекає небезпека", - заявив він.

Нагадаємо, раніше голова Чернівецької ОДА Сергій Осадчук в ефірі каналу "Україна 24" розповів подробиці повені на заході України.

Джерело Україна 24 Теги