Комусь житло, комусь компенсацію – адвокат про права постраждалих від вибуху на Позняках

Судитися зараз немає сенсу. Є сенс зібрати певні документи

Комусь житло, комусь компенсацію – адвокат про права постраждалих від вибуху на Позняках

Адвокат Руслан Губський в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, які права мають люди, які постраждали внаслідок вибуху в будинку на Позняках у Києві.                                                                                

«У вигіднішій ситуації ті люди, у яких було приватне житло застраховане. Вони доволі швидко отримують компенсацію. Потім мешканців можна фактично поділити на дві групи – ті які в цьому будинку мали приватне житло, і ті, хто проживав там у неприватизованих квартирах. Ті люди, які не мали приватного житла, а, скажімо так, проживали у квартирах державних, тим також квартири мають надаватись не у власність, а державні. Якщо уже є наявні квартири, то вони мають надаватися таким людям без черги», - заявив адвокат.

Ті, хто мають приватне житло, наголосив юрист, мають фактично або, залежно від можливостей, від органу місцевого самоврядування та держадміністрації одержати житло, або отримати грошову компенсацію.

«Судитися прямо зараз немає сенсу. Зараз є сенс зібрати певні документи, тому що є проблема не лише з житлом, а і з безліччю майна, яке втратили постраждалі. Потерпілі можуть вимагати компенсації за майно, але вже не від органів влади або самоврядування, а від особи, яка буде встановлена як винна в цій ситуації», - наголосив Губський.

Популярні відео

Читайте також: Вибух на Позняках: ДСНС зробила заяву про рятувальні роботи

Нагадаємо, в багатоквартирному будинку на Позняках в Києві вранці 21 червня пролунав потужний вибух, були зруйновані квартири на декількох поверхах. Загинули п'ять осіб.

Поліція порушила справу через недотримання правил протипожежної безпеки, основна версія - вибух газу.

Джерело Україна 24 Теги