Вибух у Києві: страховик пояснив, як уберегти майно українців

Власник повинен самостійно подбати про своє житло, вважає В'ячеслав Черняховський

Вибух у Києві: страховик пояснив, як уберегти майно українців

Гендиректор асоціації "Страховий бізнес" В'ячеслав Черняховський в ефірі каналу "Україна 24" запропонував запровадити в Україні системне страхування майна жителів міст.

Таку заяву він зробив, оцінюючи шкоду, заподіяну вибухом у житловому будинку на Позняках у Києві.

На питання, чи має страхування житла бути обов'язковим, Черняховський відповів:

"У таких ситуаціях ми хочемо змусити людей щось обов'язково робити. Люди повинні розуміти, що в таких випадках їх відселятимуть у якесь комунальне житло, яке за якістю життя може бути не таким хорошим, як те, до якого вони звикли. Якщо власник самостійно не піклується про своє житло і про те, щоб у таких ситуаціях він міг придбати нову квартиру або відремонтувати зруйновану - в цьому випадку змушувати його було б ще гіршою помилкою".

Читайте також: "Не може не лякати": у Раді заявили про загрозу нових вибухів у будинках

На думку експерта, мова має йти про економічне стимулювання людей.

"30 млн грн виділяє київський міський бюджет, 30 млн бюджет України, Кабінет міністрів на допомогу потерпілим. Краще говорити про системні рішення, а не разові - коли жителі міст страхують своє майно, а додаткові субсидії видаються тим, хто це страхує, наприклад, 50%. Такі приклади існують в інших країнах, і це ефективно працює", - зазначив він.

Популярні відео

Нагадаємо, в багатоквартирному будинку на Позняках в Києві вранці 21 червня пролунав потужний вибух, загинули п'ятеро людей.

Було зруйновано повністю 16 квартир з 9 по 4 поверх, всього пошкоджено 40 квартир в одному під'їзді. 11 автомобілів на вулиці були розбиті.

Поліція порушила справу через недотримання правил протипожежної безпеки, основна версія - вибух газу.

Джерело Україна 24 Теги