В Україні кліматичні зміни випереджають Європу — еколог назвав причину

Експерт розповів, через що в Україні все частіше відбуваються стихійні лиха

В Україні кліматичні зміни випереджають Європу — еколог назвав причину

Україна втрачає величезні обсяги лісу через "законні" вирубки. Про це заявив еколог Олександр Соколенко в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи повені на заході України.

"Це (повені - ред.)  пов'язано, по-перше, з вирубкою лісів, а по-друге — з кліматичними змінами. Тобто ми бачимо розбалансованість в екосистемі, й вона пов'язана з тим, що піднімається температура, і тому такий режим опадів — до місячної норми за один день. Варто зазначити, що в Україні темпи кліматичних змін випереджають темпи Європи. Це ще й через те, що ми втрачаємо ліси через інтенсивні вирубки на території всієї України та, зокрема, на Закарпатті, Прикарпатті", — сказав він.

Популярні відео

Експерт зазначив, що законодавство поки не дозволяє припинити надмірну вирубку лісу.

"Незаконні рубки — це мізерна частина лісів, які ми втрачаємо, на жаль, величезний обсяг лісу ми втрачаємо через так звані законні рубки. Безпідставна рубка проводиться через низку погоджень і документів, і ми нічого не можемо пред'явити. Претензії в площині законодавства, оскільки на сьогодні Держлісагентство фактично здійснює господарювання на території лісів і природоохоронну функцію, а так не повинно бути", — сказав він.

Раніше голова Чернівецької ОДА Сергій Осадчук розповів про підтоплення в області.

Джерело Україна 24 Теги