ЗНО не можна замінити середнім балом атестата — експертка пояснила причину

Експертка розповіла, чому ЗНО є єдиним дієвим способом вступу до вишу

ЗНО не можна замінити середнім балом атестата — експертка пояснила причину

ЗНО  (зовнішнє незалежне оцінювання) — єдиний інструмент для вступу до вузу. Про це заявила співзасновниця громадського об'єднання "Смартосвіта" Іванна Коберник

"Скасувати оцінювання можна в разі, якщо ми закриваємо університети та не плануємо, що діти будуть продовжувати вищу освіту. Іншого дієвого механізму для вступу зараз немає. З того, як працює Центр оцінювання якості освіти, видно, що підготовка ЗНО, логістика, роз'яснення,— думаю, що це одне з найбезпечніших місць", — сказала вона.

Популярні відео

На думку експертки, середній бал атестата не завжди можна вважати адекватним показником.

"Проблема в тому, що добропорядність в школах ще не на належному рівні, оцінки не завжди чесні, як в позитивний, так і в негативний бік. Наприклад, коли прийшов міністр Табачник (Дмитро Табачник - міністр освіти і науки України з 11 березня 2010 по 23 лютого 2014 року - ред.) — він відразу збільшив вагу атестата під час вступу, і в той рік різко зросли продажі бланків шкільних журналів. Шкала ЗНО — 200 балів, і там є десяті, а шкала атестата 12 балів цілими числами, як можна розрізнити 300 тисяч осіб, які вступають на престижний факультет при великому конкурсі? Це неможливо", — сказала вона.

Раніше експерт з питань освіти розповів, як складеться далі процес навчання випускників після ЗНО.

Джерело Україна 24 Теги