Це не системна помилка — експерт про вибух на Позняках

Експерт у сфері ЖКГ розповів, наскільки ймовірним є те, що причиною вибуху стали неякісні роботи

Це не системна помилка — експерт про вибух на Позняках

Про можливі причини вибуху газу в будинку на Позняках розповів експерт у сфері ЖКГ Олег Гарник в ефірі каналу "Україна 24".

"Не можна говорити про системну помилку. Ми бачимо, що такі помилки трапляються, зокрема й за кордоном раз на рік, іноді частіше, і причиною часто є людський фактор. Це не має безпосереднього відношення до стану житлових будинків, старості, аварійності. Зараз сфера ЖКГ і безпосередньо надання послуг ЖКГ дійсно перебуває в стадії реформування, але ці зміни носять системний підхід — надання послуг, обслуговування житлофонду. В цьому випадку я не бачу причинно-наслідкового зв'язку між реформами та цією ситуацією", — сказав він.

Популярні відео

За словами експерта, малоймовірно, що ситуація стала результатом некваліфікованих робіт.

"Газові мережі, якщо ми беремо одну з основних версій, завжди були під пильною увагою держави та контролюючих органів, тому що це джерело підвищеної небезпеки, і, з огляду на відповідальність, люди, які їх обслуговують, обов'язково проходять атестацію, кваліфікаційні іспити, повинні мати певний доступ. Розглядати ситуацію, що некваліфікована людина була допущена до робіт — можливо, але мені видається не дуже ймовірним.

Якщо буде підтверджена версія вибуху газу, то будуть внесені певні зміни в нормативні акти, які регулюють обслуговування газових мереж", — розповів він.

Нагадаємо, в багатоквартирному будинку на Позняках в Києві вранці 21 червня пролунав потужний вибух, були зруйновані квартири на декількох поверхах. Загинули п'ять осіб.

Поліція відкрила справу через порушення правил протипожежної безпеки, основна версія - вибух газу.

Джерело Україна 24 Теги