"В першу чергу дбаємо про себе": психологиня дала поради на випадок лиха

Психологиня розповіла, що робити для зниження стресу при надзвичайних ситуаціях

"В першу чергу дбаємо про себе": психологиня дала поради на випадок лиха

У Києві зросла кількість жертв вибуху в житловому будинку на Позняках. Про те, як впоратися з ситуацією постраждалим від НП і тим, для кого надто тривожні подібні новини, розповіла психологиня Дар'я Селіванова в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо надзвичайна ситуація сталася саме у вас, це показання до того, щоб звертатися за психологічною допомогою в будь-якому доступному для вас варіанті. Є телефони довіри, спеціальні служби, в тому числі соціальні. У нас дуже часто заведено піклуватися про фізичну безпеку, а психологічна не завжди враховується. Але в таких ситуаціях саме почуття психологічної безпеки порушується досить сильно, і потрібна цілеспрямована робота з фахівцем, щоб його відновити", — сказала вона.

Популярні відео

Також експертка розповіла, що робити людям, яких безпосередньо не торкнулася надзвичайна подія, але які тяжко переживають подібні новини.

"Я рекомендую дбайливо ставитися до себе, і якщо ви розумієте, що ситуація вас зачіпає, постарайтеся обмежити кількість інформації на цей рахунок. Якщо ви переглядаєте новини з ранку до вечора і надто емоційно переживаєте, то самі ризикуєте постраждати. Насамперед потрібно дбати про себе, тому що тільки тоді ви зможете бути корисним і іншим людям", — сказала вона.

Нагадаємо, в багатоквартирному будинку на Позняках в Києві вранці 21 червня пролунав потужний вибух, були зруйновані квартири на декількох поверхах. Загинули п'ять осіб.

Поліція відкрила справу через порушення правил протипожежної безпеки, основна версія - вибух газу.

Джерело Україна 24 Теги