"Шокований не лише я": ексміністр про гучну справу НАБУ

Ексміністр категорично заперечив усі звинувачення

"Шокований не лише я": ексміністр про гучну справу НАБУ

Ексміністр інфраструктури України Володимир Омелян в ефірі каналу "Україна 24" прокоментував справу, яку порушило проти нього Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) через зниження ставок портових зборів.

"Ця історія шокувала не лише персонально мене, проти кого висунули звинувачення, але і весь український та іноземний бізнес. Коротко поясню суть. Українські порти завжди були експортно орієнтовані. Тобто, ти щось виробляєш в Україні – і в тебе немає альтернативи, як вивезти це і продати на зовнішні ринки. Зерно, олія, руда, метали – все йшло в українські порти. І, коли у вас немає іншого вибору, ціни були захмарні. Купують твою продукцію – не купують, ти маєш сплатити величезні ставки в українських портах", - розповів ексміністр.

Популярні відео

Читайте також: Багато грошей осідає в кишенях - ексміністр про проблеми "Укрзалізниці"

За його словами, дійшло до того, що вартість перевалки вантажу в українських портах була в 2-4 рази вища від світових цін.

"Українські порти були абсолютно не конкурентні. Що ми зробили – і це була спільна політика як уряду, так і бізнесу, і громадян України – ми почали знижувати ставки поступово... Це робилося, щоб допомогти українському бізнесу і здешевити імпортну продукцію для громадян – вони платили б менше за імпортну техніку, фрукти тощо. І за рахунок того, що вантажопотік збільшився, всі б заробили", - заявив він.

Однак, за словами Омеляна, "раптом все перекреслилося, і тепер на кожне зниження податків, кредитних ставок для бізнесу, треба мати окрему довідку від НАБУ".

"Тут дуже цікава маніпуляція. Для того, щоб цю справу якось оформити, вони почали пояснювати, що я сам ухвалив це рішення. І це неправда. Насправді було окреме рішення Кабміну з цього приводу. І мій наказ про зниження портових зборів був на виконання рішення уряду", - зазначив ексміністр.

Нагадаємо, НАБУ підозрює ексміністра інфраструктури Володимира Омеляна в завданні збитків державі через рішення уряду про зменшення на 20% портових зборів у 2018 году. Збиток від дій Омеляна НАБУ оцінює в 30,5 млн грн.

Джерело Україна 24 Теги