Авіаперельоти під час карантину: експерт дав поради українцям

Пасажирів закликають не розраховувати на перевізника

Авіаперельоти під час карантину: експерт дав поради українцям

Експерт з авіаційного права Андрій Гук в ефірі каналу "Україна 24" дав поради українцям, які планують авіарейси під час карантину.

"Треба розуміти, що відповідальність за виконання всіх правил в'їзду, транзиту, виїзду, перетину кордону, отримання всіх документів для подорожі несе виключно пасажир. За офіційними правилами, перевізник не відповідає за це. Якщо є підстави, щоб відмовити в перевезенні саме у зв'язку з відсутністю якихось документів чи з забороною для певних громадян для в'їзду в іншу країну, перевізник має право відмовити і навіть не компенсувати кошти за це", - зазначив Гук.

Читайте також: Авіапольоти після карантину: Степанов розповів, як в ЄС ділитимуть пасажирів

За його словами, пасажирам "треба бути дуже пильними, вивчати всі правила, робити це самостійно, не розраховуючи на перевізника".

Експерт також порадив вивчати інтерактивну онлайн-карту від МЗС України, яка дозволяє перевірити актуальний режим в'їзду і транзиту для українців у будь-якій країні світу в зв'язку з пандемією коронавірусу.

Як наголосив Гук, "всі дані, які публікує МЗС, є надзвичайно корисними, ними варто користуватись".

Нагадаємо, раніше експерт з авіаційної економіки Артур Вінюков-Прощенко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, як довгий карантин вплине на вартість квитків.

Україна з 15 червня відновила міжнародне авіасполучення, однак багато країн зберегли обмеження на в'їзд.

Джерело Україна 24 Теги