Є три аспекти – експерт роз'яснив закон про добровільне ЗНО

Випускники шкіл зможуть отримати свідоцтво про середню освіту без проходження ЗНО

Є три аспекти – експерт роз'яснив закон про добровільне ЗНО

Експерт з питань освіти Микола Скиба в ефірі каналу "Україна 24" роз'яснив аспекти закону про звільнення одинадцятикласників від обов'язкової державної підсумкової атестації (ДПА) і про добровільне складання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО).

Коментуючи документ, підписаний президентом Володимиром Зеленським, експерт нагадав, що юридично ЗНО і ДПА – це дві різні процедури, "тому що державна атестація є обов'язковою для всіх як процедура, яка підтверджує певний рівень знань".

На уточнююче запитання, чи будуть складати ЗНО лише ті, хто планують вступати далі в університети, Скиба відповів:

"Процедура є добровільною, але там є три аспекти. Один - там, де немає потреби нікуди вступати і мати сертифікат ЗНО. Другий випадок - коли необхідно вступати і необхідно мати сертифікат. І третій - коли треба відкоригувати середній бал атестату. Наприклад, людину не влаштовує середній бал атестату, можливо, хтось подає документи в зарубіжні університети або просто хоче покращити свої результати. Тоді, якщо дитина дійсно впевнена в своїх силах, вона йде на ЗНО, тому що це процедура добровільна і підтверджує більш високий рівень знань, ніж це фіксувалось шкільними оцінками".

Популярні відео

Читайте також: Ректор відомого вишу закликав скасувати ЗНО: названо три причини

Нагадаємо,в Україні через карантин випускники шкіл, які цього року не планували вступати до вишів, можуть отримати свідоцтво про повну загальну середню освіту без складання ЗНО. При цьому учні, які завершують навчання у школах, мають право за власним бажанням пройти ДПА. 

25 червня розпочинається основна сесія ЗНО. Про її проведення в умовах карантину розповіла в ефірі "Україна 24" співголова громадської організації "Батьки SOS" Олена Бондаренко.

Джерело Україна 24 Теги