Захворюваність на коронавірус не падає — лікар назвала причини

Епідеміолог розповіла, чи допомагає карантин стримати поширення коронавірусу

Захворюваність на коронавірус не падає — лікар назвала причини

В Україні не спадає захворюваність на коронавірус. Чи впливають на ситуацію карантинні заходи, розповіла лікар-епідеімолог Людмила Мухарська в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми бачимо, що є ефект від карантинних заходів. Якби ми нічого не робили, то побачили б значно більшу кількість хворих. Але завдяки своєчасному карантину ми вже ніколи не побачимо, як би було без нього. Основне завдання карантину — розтягнути захворюваність у часі. Він не означає, що ніхто не захворіє, це означає, що встигне підготуватися система охорони здоров'я до напливу хворих людей. Так що ситуація більш-менш зрозуміла", — сказала вона.

Популярні відео

Мухарська пояснила, чому все ще не спостерігається спаду захворюваності та чи варто взагалі його очікувати.

"Чому ситуація так довго триває? Тому що далеко не всі дотримуються вимог, прописаних МОЗ. Це стосується не тільки пересічних громадян, але й власників закладів, яким дозволено працювати з дотриманням певних вимог. Багато закладів їх не виконують. Це стосується і транспорту, і закладів громадського харчування та інших. Якщо держава контролюватиме ситуацію, і якщо люди будуть відповідально до цього ставитися, то захворюваність спадатиме більш наочними темпами", — сказала вона.

Читайте також "Досить вже гуляти": у Зеленського зробили заяву щодо посилення карантину

Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров'я, станом на 22 червня в Україні підтверджено 37 241 випадок COVID-19, з них 16 642 одужали, 1012 померли. За останню добу лабораторно підтверджений 681 випадок.

Джерело Україна 24 Теги