Вибух у Києві — лікар дав поради про допомогу постраждалим у НП

Що потрібно робити при аварії і як допомагати постраждалим

Вибух у Києві — лікар дав поради про допомогу постраждалим у НП

У Києві 21 червня стався вибух в багатоповерховому житловому будинку на Позняках. Лікар Юрій Сак розповів в ефірі "Україна 24", як потрібно діяти в разі надзвичайної ситуації, щоб допомогти постраждалим.

"Для початку головне — не панікувати та розібратися, які травми отримали люди. Як правило, в таких випадках це переломи кісток, кінцівок, синдром довгого здавлювання, внутрішні та зовнішні кровотечі. Тому якщо масове пошкодження людей, необхідно, щоб допомогу надавали кілька команд. Ні в якому разі не можна відразу витягати з-під завалів, треба спочатку переконатися, наскільки пошкоджена людина, і тільки після того, як бачимо, що ми робимо, за що ми тягнемо, або бачимо стан людини - тільки після цього кілька осіб одну людину обережно тримають, а інші підіймають те, чим придавило", — розповів він.

Популярні відео

Експерт підкреслив, що дуже важливо при наданні допомоги слухати координаторів.

"Як правило, це все відбувається в паніці і дуже важливо, щоб був координатор, який би говорив, кому що робити. Як правило, панікують люди з ушкодженнями середньої і легкої тяжкості, якщо людина у важкому стані — вона не кричить. Треба на це звертати увагу. І обов'язково повинні надавати допомогу фахівці, а прості люди повинні виконувати їхні вказівки. Дуже небезпечно, коли один допомагає, а 10 знімають на телефони, тому на вимогу людина повинна відкласти телефон і приєднуватися до допомоги. До приїзду швидкої треба провести сортування постраждалих за ступенем тяжкості, від цього буде залежати обсяг допомоги для кожного", — розповів лікар.

Нагадаємо, в багатоквартирному будинку на Позняках в Києві вранці 21 червня прогримів потужний вибух. Зруйновано кілька квартир на чотирьох поверхах будівлі, одна жінка загинула.

Джерело Україна 24 Теги