В Україні зазвичай дві причини — юрист про вибух на Позняках

Експертка розповіла, хто зазвичай виявляється винним у вибухах газу в житлових будинках

В Україні зазвичай дві причини — юрист про вибух на Позняках

Як будуть відшкодовувати збитки людям, які постраждали через вибух у будинку на Позняках, розповіла юрист-кримінолог Ганна Маляр в ефірі каналу "Україна 24".

"Буде все вирішувати комісія, яка повинна оцінити ступінь шкоди для дому та ступінь безпеки для людей, які там проживають. Відшкодовувати збитки можна буде тільки за фактом встановлення причин вибуху, тоді буде зрозуміло, хто повинен відшкодовувати збитки. І самостійно це буде складно зробити, треба звертатися до юриста, який допоможе зробити оцінку збитків, точно сказати, що можна з цього відшкодувати та до кого звернутися. Але держава повинна людям надати житло на певний час", — сказала вона.

Читайте також Вибух у Києві: поліція взялася за газорозподільну компанію

Маляр розповіла, хто зазвичай в подібних випадках визнається винним.

"Збиток відшкодовує той, хто є винним у трагедії, є кілька офіційних версій, і поки це невідомо. Але я скажу, що в Україні зазвичай дві причини: порушення правил безпеки самими жителями або обслуговуючою компанією. Найчастіше — з вини постачальників газу і компаній, що надають послуги. Навряд чи компанія зможе уникнути відповідальності, з огляду на суспільний резонанс", — сказала вона.

Популярні відео

Нагадаємо, в багатоквартирному будинку на Позняках в Києві вранці 21 червня прогримів потужний вибух. Попередня причина — вибух побутового газу. Зруйновано кілька квартир на чотирьох поверхах будівлі. Під завалами можуть залишатися до шести осіб.

Джерело Україна 24 Теги