"Смертність від коронавіруса знижується": в ВООЗ розповіли про випробування ліків

Експерт ВООЗ розповів, що питання рекомендації з використання ліків буде обговорюватись

"Смертність від коронавіруса знижується": в ВООЗ розповіли про випробування ліків

Координатор напрямку інфекційних захворювань європейського регіонального бюро ВООЗ Масуд Дара в ексклюзивному коментарі каналу "Україна 24" розповів про дослідження ліків, які допомагають знизити смертність від коронавируса.

"Було велике рандомне дослідження, в якому взяли участь більше 7 000 пацієнтів. Одні з них приймали дексаметазон, інших лікували без нього. Ліки зменшили смертність пацієнтів, які перебували на штучній вентиляції легенів, на 35%, і на 20% - пацієнтів, яким був необхідний кисень. Це хороші новини", - розповів медик.

Популярні відео

Читайте також: Кличко розповів, скільки лікарів у Києві хворіють на коронавірус

Дара також описав властивості цього препарату.

"Дексаметазон належить до кортикостероїдів. Ці ліки - одні з найсильніших кортикостероїдних, мають протизапальні властивості і пригнічуючий вплив. У хворих на COVID-19, коли розвивається важка форма, іммуносістема активізує всі свої сили, і запалення і тяжкість захворювання посилюються. А дексаметазон послаблює реакцію імунної системи.

Він має побічні властивості: головний біль, запаморочення, в деяких випадках важкі. Тому важливо знати клінічну картину хворого. Зараз ВООЗ проводить великий метааналіз, і питання рекомендації цих ліків буде обговорюватися", - сказав фахівець ВООЗ.

Нагадаємо, лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта оприлюднив в ефірі каналу "Україна 24" прогноз, відповідно до якого в Україні зростають темпи захворюваності коронавірусом COVID-19, і на наступному тижні країна може досягти показника в тисячу нових хворих на добу.

Джерело Україна 24 Теги