За шансон у маршрутках запровадять штрафи: що задумали в Раді

Відповідний законопроєкт вже погодив профільний комітет

За шансон у маршрутках запровадять штрафи: що задумали в Раді

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт "Про заборону акустичного насильства в транспорті", згідно з яким у громадському транспорті не має лунати жодна музика. Документ вже погодив профільний комітет парламенту.

Таким чином, в українських маршрутках може зникнути шансон, повідомляє канал "Україна 24" в своєму сюжеті.

Депутати вирішили вимкнути магнітоли в маршрутках, щоб запобігти скандалам з музикою, яка заважає людям. Водії від ідеї не в захваті – вони кажуть, що деколи люди навпаки просять увімкнути звук гучніше. Але пасажири новацію переважно вітають, зазначається в сюжеті.

"Чудовий закон. Зазвичай інтелектуальний рівень водіїв автобусів не є надто високим. Отож, доводиться слухати російську попсу. Даєш зауваження – вони реагують інколи досить нестерпно", - заявив мешканець Києва Павло Теренович.

Популярні відео

Автори законопроєкту сподіваються, що коли його проголосують, пасажири зможуть не доводити водіям своє право на тишу в маршрутках та автобусах. Слухати музику можна буде, але через навушники.

За задумом нардепів, контролювати дотримання нових норм буде поліція. Для водіїв-порушників передбачено навіть штрафи - від 850 до 1700 грн. Цікаво, що в інших країнах пасажири навіть можуть вимагати з перевізників компенсацію, якщо музика в салоні лунає гучно, а їм не подобається. 

Поки що законопроєкт погодили на рівні транспортного комітету. Один з авторів ініціативи, нардеп від "Європейської солідарності" Володимир Вятрович вважає, що документ можуть ухвалити до кінця поточної сесії.

"Це питання вже якоїсь черги потрапляння на голосування. На цій сесії лишилось ще два пленарних тижня. В принципі, всі шанси є", - розповів Вятрович.

У профільній асоціації перевізників поки спостерігають за депутатською ініціативою. Президент ГО "Союз перевізників України" Валентин Демчук вважає, що якщо її ухвалять, водії "в більшості випадків просто викинуть магнітоли".

Нагадаємо, раніше директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чи підвищаться ціни на пасажирські перевезення в Україні через карантин.

Джерело Україна 24 Теги