Три роки в жахливих умовах: в Україну повернулися моряки, яких утримували в Лівії

Як вдома зустріли моряків з українського судна, яке у 2017 році затримали в Африці

Три роки в жахливих умовах: в Україну повернулися моряки, яких утримували в Лівії

В Україну повертаються 14 моряків судна "Рута", які три роки провели у в'язниці в Лівії. Екіпаж захопили у 2017 році за підозрою в контрабанді нафтопродуктів. Моряків зустрічали у військовому аеропорту в Борисполі. Подробиці в сюжеті "Україна 24".

Літак з українськими моряками приземлився в Борисполі близько 13:15, до прибулих на територію військового аеродрому пустили їх родичів. Всі вони чекали на зустріч з учорашнього дня, оскільки рейс неодноразово переносили. Сьогодні о 4 ранку літаку дозволили злетіти. До цього рідні могли поспілкуватися з моряками телефоном.

Українці розповіли, що перебували в Лівії в жахливих умовах — їм навіть доводилося спати по черзі, тому що камера, в якій вони утримувалися, була занадто тісною. У двох моряків діагностовано гепатит, вони продовжать лікуватися в Україні. Родичі розповіли, що їм вдавалося різними шляхами передавати ліки, тому хворі не залишалися без допомоги.

Читайте також Справа про захоплення українських моряків: адвокат розповів, як покарають Росію

Також відомо, що протягом 14 днів до вильоту моряки перебували в будинку одного з лівійських бізнесменів, який, за чутками, заплатив 21 тисячу доларів за те, щоб моряків відпустили під домашній арешт.

Перед вильотом всіх перевірили на коронавірус, їм зробили ПЛР-тести. Щоправда, офіційних результатів поки немає, але в Лівії немає масових випадків зараження. Тут моряки пройдуть 14 днів самоізоляції. Їм купили смартфони та встановили туди додаток "Дій вдома".

Популярні відео

Нагадаємо, у квітні 2017 року військово-морські сили Лівії із застосуванням зброї захопили два судна, одне з них — танкер "Рута" — було під українським прапором. Лівійська влада заарештувала екіпаж "Рути", 14 українців, за звинуваченням у незаконному перевезенні нафти.Танкер належить державі Україна і знаходиться на балансі Одеського порту. Згідно з міжнародними морськими конвенціями, члени екіпажу відповідають лише за доставку вантажів. Вони не несуть відповідальності за ліцензії та дозволи на транспортування вантажів — за це відповідає власник вантажу.

Джерело Україна 24 Теги