У Києві відкрилися пляжі: лікарка застерегла від небезпеки

Терапевтка розповіла, як мінімізувати шкоду для організму в спекотну погоду

У Києві відкрилися пляжі: лікарка застерегла від небезпеки

В Україну знову повернулася спека, найближчими днями вона посилиться. Водночас у Києві офіційно відкрили пляжі. Про те, як уберегти здоров'я, розповіла в ефірі "Україна 24" терапевт Олена Єгорова.

"Не дивлячись на коронавірус, людям хочеться на пляж. Але необхідно дотримуватися обережності. Перше — це час перебування на сонці. З 11 до 16 або хоча б до 15 годин бажано не перебувати на прямому сонці. Якщо ви вирушили на пляж, то виберіть тінистий куточок або сховайтеся під навісом. Сонцезахисний крем обов'язково повинен бути нанесений на все тіло, з фактором захисту (SPF) не менше 50 одиниць, тому що сонце досить агресивне", — сказала вона.

Популярні відео

Також лікар розповіла, що потрібно пити та їсти в спекотну погоду.

"Не забувайте про те, щоб пити воду. Вона повинна бути не тепла, але і не крижана. Не солодкі та не газовані напої, навіть газована мінеральна вода небажана. Те ж саме стосується їжі. Якщо ви на пляжі, то не забувайте їсти, але важливо, що саме їсти. Нехай це будуть якісь овочеві або фруктові страви. Якщо це м'ясо, риба, то нежирних сортів і не смажене. Краще запечене або відварне. Про спиртне я можу сказати окремо: ні в якому разі! Алкоголь сприяє втраті рідини з організму, і треба потім рясно її відновлювати. Крім того, у воді (на пляжі - ред.) це дуже небезпечно", — сказала вона.

Лікарка додала, що якщо у найспекотніший час дня (з 12 до 15 годин) не хочеться їсти, то змушувати себе не потрібно, краще побільше пити.

Раніше сімейний лікар Юрій Зінчук в ефірі каналу "Україна 24" дав поради українцям, як у спекотну літню погоду подбати про своє здоров'я і не стати жертвою теплового удару.

Джерело Україна 24 Теги