Підвищення штрафів за порушення ПДР: у Авакова висловили думку

Радник голови МВС вважає, що в деяких випадках штрафи "невідчутні" для громадян

Підвищення штрафів за порушення ПДР: у Авакова висловили думку

Радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, чи потрібно збільшувати штрафи за порушення Правил дорожнього руху.

"Логіка розвитку правоохоронної системи і діалогу суспільства щодо реалізації прав громадян і покарання за їх порушення полягає в тому, що важлива невідворотність покарання. На сьогодні є, наприклад, штрафи за перевищення швидкості - більше 20 км/год - 255 грн, і 510 грн - якщо більше 50 км/год. Великий це штраф чи маленький? В залежності від гаманця громадянина, - сказав Варченко.

Ця дискусія може бути вічною, але нам важливо забезпечити невідворотність покарання. Розумію, що штраф 510 грн раз на рік може бути краплею в морі. Але коли у нас є "дєятелі", які протягом години-двох встигають набрати 10 таких штрафів тільки в Києві, - відповідно, 5,5 тис. грн на день, а завтра настане новий день..."

Популярні відео

Читайте також: Введення штрафів для пішоходів – журналіст вказав на велику проблему

Водночас Варченко вважає, що в деяких випадках штрафи за порушення ПДР "невідчутні".

"З приводу підвищення штрафів як способу підвищення ефективності. Ми бачимо, що штрафи насправді невідчутні, невеликі, до яких люди ставляться легковажно і не вважають це покаранням. Зараз для пішоходів, наприклад, штрафи 17-51 грн підвищені до 255 грн", - сказав радник голови МВС.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" ініціатор спільноти "Асоціація пішоходів Києва" Денис Сімковський прокоментував ухвалений парламентом в першому читанні закон про підвищення штрафів для пішоходів за порушення правил.

Джерело Україна 24 Теги