Бойовики заблокували пункти пропуску в ОРДЛО: що відбувається на Донбасі

Сьогодні КПВВ перетинають в десятки разів менше людей, ніж до карантину

Бойовики заблокували пункти пропуску в ОРДЛО: що відбувається на Донбасі

На окупованій частині Донбасу бойовики близько двох місяців не пускають місію ОБСЄ на територію ОРДЛО, мотивуючи це карантином через коронавірус. Спочатку спостерігачам ОБСЄ просто відмовляли, а тепер висувають такі умови, які фактично роблять роботу місії неможливою. Крім того, на підконтрольну Україні територію цивільних громадян пропускають вибірково.

Як розповіла каналу "Україна 24" пресофіцер Лисичанського прикордонного загону Неля Доценко, зараз бойовики погоджуються пропускати спостерігачів, але з обмеженнями – це 14-денна обсервація, яка блокуватиме роботу місії.

Популярні відео

Посилання окупаційної влади на пандемію дивне, адже з українського боку ані ОБСЄ, ані Червоний Хрест не підпадають під дію обмежень через коронавірус. Утім, проблеми з перетином лінії розмежування не лише у спостерігачів. Бойовики й досі відмовляються повноцінно відкрити пункт пропуску зі свого боку. Фактично, перетнути КПВВ зараз можна лише з особливого їхнього дозволу. І усіх людей вносять до списку, який потім затверджує так зване "МЗС ЛНР", йдеться в сюжеті.

"У нас є попередні списки, за якими ми пропускаємо. Окупанти вже два дні пропускають, скажімо так, бажаних осіб до себе і висилають чи випускають тих, кого вони не хочуть бачити у себе", - пояснила пресофіцер Лисичанського прикордонного загону.

Читайте також: "Ми ставимо представникам Донбасу три запитання": Олексій Резніков про переговори по ОРДЛО

За словами прикордонників, кількість тих, хто сьогодні перетнув КПВВ в один і другий бік, ледве перевищує три сотні, хоча до карантину їх було понад 18 тисяч.

Мешканець підконтрольної території Олександр став одним з тих, кому пощастило. Він розповів каналу "Україна 24", що три місяці тому поїхав до Луганська провідати дітей, але потрапив до лікарні і не встиг повернутися до початку карантину. Увесь цей час йому довелося жити у родичів майже без грошей та одягу. За словами Олександра, виїхати з Луганська йому вдалося лише після акції протесту під будівлею так званого "МЗС ЛНР".

Тепер Олександр, як і решта тих, хто перетинає КПВВ, змушений буде провести два тижні в обсервації чи самоізоляції. Тим, у кого є смартфон, встановлюють додаток "Дія" для контролю за дотриманням самоізоляції. Інші дають письмове зобов'язання перебувати за місцем проживання.

Нагадаємо, з 10 червня Україна вирішила частково відновити роботу пунктів пропуску "Станиця Луганська" і "Мар'їнка", проте бойовики ОРДЛО зірвали відкриття цих КПВВ, не пропускаючи людей.

Джерело Україна 24 Теги