Ліки від коронавірусу є, але їх дія обмежена – в РНБО вказали причину

Українці зараз залежать від поведінки коронавірусу

Ліки від коронавірусу є, але їх дія обмежена – в РНБО вказали причину

Голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при РНБО України Сергій Комісаренко в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про проблему неефективності ліків від коронавірусної інфекції COVID-19.

«Ми зараз залежимо від поведінки вірусу. Ми дуже сподівалися, що вірус поступово, за рахунок мутацій, які в ньому відбуваються, стане менш агресивним. На жаль, зараз уже є повідомлення, що цей вірус стає навіть агресивнішим», - зазначив експерт.

За його словами, питання про те, чи коронавірусна інфекція COVID-19 – фейк чи реальна пандемія, взагалі не має стояти.

«Ми знаємо, що вірус є, ми його бачимо, сучасні методи дозволяють дуже детально вивчати структуру. Ми знаємо його поведінку. Ми не знаємо, як ця поведінка реалізовуватиметься, але у нас є навіть уже методи впливати на поведінку вірусу за рахунок специфічних ліків», - заявив Комісаренко.

Читайте також: "Не несуть цілющої сили": експерт про нові ліки від коронавірусу

Він розповів про ліки, які допомагають боротися з коронавірусом, і в чому їх специфіка.

«Ремдесивір – препарат, який специфічно гальмує вірус в клітині, фактично вбиває. Можна говорити, що вже існують деякі специфічні ліки, але, на превеликий жаль, за рахунок того, що вони погано потрапляють у клітину-мішень, де знаходиться вірус, вони свою дію проявляють вкрай обмежено. Зараз вчені шукають шляхи, щоб це транспортування було ефективнішим», - розповів експерт.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов в ефірі "Україна 24" заявив, що плаквеніл і інші противірусні засоби повинні використовуватися виключно в медичному закладі під наглядом лікаря, і не можуть використовуватися на початкових стадіях або амбулаторно вдома.

Міністр зазначив, що ліки від COVID-19, зокрема препарат плаквеніл, мають безліч побічних ефектів.

Джерело Україна 24