Ректор відомого вишу закликав скасувати ЗНО: названо три причини

Сьогодні ЗНО не допомагає боротися з корупцією, вважає Володимир Казарін

Ректор відомого вишу закликав скасувати ЗНО: названо три причини

Ректор Таврійського національного університету Володимир Казарін в ефірі каналу "Україна 24" запропонував скасувати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) при вступі до вишів.

Він запропонував "на деякий час відмовитися від цієї системи" і назвав три причини для скасування ЗНО.

"По-перше, ми живемо в скрутний фінансовий час, і ми через цю систему покладаємо додаткові фінансові навантаження на батьків і на дітей. Скасоване пробне тестування з української мови та літератури, не відбувшись, взяло з дітей і їхніх батьків 58 млн грн... Тепер батькам обіцяють до кінця року повернути ці гроші. Про які суми тоді йдеться, коли ми говоримо в цілому про всю цю махіну? Я думаю, сьогодні в скрутний час батькам є куди спрямувати ці гроші", - наголосив Казарін.

Популярні відео

Ректор також нагадав, що однією з причин для введення ЗНО була боротьба з корупцією. На його думку, сьогодні ця тема втратила актуальність.

"Коли конкурси в університети були 15-20 осіб на місце, зрозуміло, що піднімається корупція, люди хочуть, щоб дитина за будь-яку ціну поступила в цей університет. Але у нас зараз немає цієї ситуації. Наші колись повні річки перетворилися в пересохлі струмочки. Діти масово йдуть в європейські виші, де без ЗНО і без іспитів беруть - за співбесідою", - пояснив він.

Читайте також: ЗНО в Україні можуть перенести - міністр розкрила подробиці

Третьою причиною для скасування ЗНО Казарін назвав пандемію коронавірусу.

"Сама пандемія нам підказала - відмовтеся від цього... Будь-які заходи пов'язані з тим, щоб зібрати людей разом. Навіть якщо діти будуть дистанційно відповідати, будуть збиратися викладачі... У нас в одному з корпусів готується проведення цих заходів, нам попередньо сказано, що ми повинні своїх викладачів туди відправити - в цілому, 80 осіб... В основному, жінки будуть задіяні в цьому. Я як керівник університету заперечую, щоб вони збиралися, боюся негативного результату, який ми можемо отримати", - підкреслив ректор.

Нагадаємо, раніше освітній омбудсмен Сергій Горбачов в ефірі каналу "Україна 24" розповів про спроби скасувати ЗНО в Україні.

Джерело Україна 24 Теги