Україну заполонило підробне вершкове масло: що треба знати про фальшивку

Контролюючі органи не можуть зупинити фальсифікаторів

Україну заполонило підробне вершкове масло: що треба знати про фальшивку

В Україні в продажу все частіше зустрічається підроблене вершкове масло невідомого походження.

Як не бути ошуканим, розповів в ефірі каналу "Україна 24" директор департаменту безпеки харчових продуктів Держпродспоживслужби Борис Кобаль.

За його словами, покупці повинні приділяти підвищену увагу вартості продукту та інформації на упаковці.

"Споживач не зможе перевірити якість масла, тому що воно в упаковках. Реалізатор виставляє на столики пачки з маслом, ціна 18-24 грн. Потрібно розуміти, що немає сьогодні такої ціни за 200-250 грамів масла - не може воно коштувати 18 грн. Якщо людина купила таке масло, вона свідомо зробила свій вибір, вона розуміє, що це може бути не масло. Знову ж, виробник несе відповідальність за свій товар шляхом нанесення на обгортку всієї інформації. Якщо це масло, там має бути певна кількість жирів тваринного походження", - розповів Кобаль.

Читайте також: Продукти зі знижкою: покупців попередили про неприємні "сюрпризи"

За словами представника Держпродспоживслужби, відомство неодноразово проводило рейди на ринках, фальшиву продукцію вилучали.

"Не буде на цих ринках наступного тижня цього реалізатора - він однак десь у кутку поставить столик і буде реалізовувати. Це стихія, і подолати її можуть тільки споживачі", - вважає Кобаль.

Популярні відео

У свою чергу, виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов навів яскраві приклади підробки.

"Під Білою Церквою стоїть прекрасний завод, який випускає якийсь такий продукт - навіть не маргарин. Місцеві знають це "масло", воно продається на ринках по 18-22 грн за 200 грамів. Всі про це знають, ми там навіть були, але ніхто цей завод не закриває... У хлопців з Білої Церкви навіть видають супровідні документи, що все добре. На ринках зараз продають чи то підроблене білоруське масло, чи то ввезене в Україну нелегально. Це стихійна торгівля - вони з'являються і зникають", - розповів Несміянов.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов в ефірі каналу "Україна 24" розповів, які Е-домішки використовуються в українських продуктах.

Джерело Україна 24 Теги