Ведучі "України 24" Вікторія Малосвітна та Віра Свердлик: про секрети роботи та орієнтири

Міста світу, в яких Віра Свердлик зняла сюжети, можна перераховувати довго

Ведучі "України 24" Вікторія Малосвітна та Віра Свердлик: про секрети роботи та орієнтири

Дізнаватися усе першим та щодня розповідати головні новини з екрана телевізора — чим не професія мрії? Ведучі випусків новин загальнонаціонального каналу «Україна 24» Вікторія Малосвітна та Віра Свердлик поділилися власним досвідом роботи і розповіли про підготовку до програм у прямому ефірі.

За кадром новин завжди залишається важка праця телевізійників. Ні, це не робота на червоних доріжках і постійне спілкування із зірками. Насправді — це складний процес відбору актуальних новин, підготовка до прямих ефірів та навіть підйоми о п'ятій ранку.

Вікторія Малосвітна: «Я не обирала журналістику. Це вона мене обрала»

Вікторія Малосвітна — одна з тих ведучих, чиє ім'я не потребує представлення, адже вона працює на головному каналі країни. Її знають українські глядачі як воєнкора та професійну журналістку, що завжди спілкується з авторитетними українськими політиками. А все почалось багато років тому, коли Віка вирішила змінити професію вчителя історії на свою дитячу мрію — стати телеведучою.

Про початок телевізійної кар'єри:

«Я не обирала журналістику. Це вона мене обрала. За освітою я — вчителька історії та правознавства. Але роботи у рідному місті на Чернігівщини мені не знайшлося. Одного разу на місцевому каналі побачила рухомий рядок «шукаємо журналіста». Якщо чесно, навіть не звернула увагу і перемкнула. Проте той рухомий рядок не давав мені спокою протягом восьми місяців, я щодня бачила це оголошення. Зрештою знайомі переконали мене спробувати працювати журналістом. І це було кохання з першого погляду. Я зрозуміла, що знайшла роботу мрії».

Про підготовку до ефіру:

«Наша редакторська група новин — це велика та відповідальна команда. Над повісткою дня працюють випускові редактори, міжнародні редактори і, звісно, ведучі. Випуск новин на каналі щогодини. І щогодини ми його максимально оновлюємо. Зізнаюсь, інколи це зовсім нелегко. Спочатку потрібно знайти новину, перевірити першоджерело, промоніторити аналогічні випадки, провести паралелі, написати текст, знайти відео та графіку, змонтувати матеріал — і встигнути за 40 хвилин! Наскільки складно не було б, я завжди стараюсь подати новину так, щоб її зрозуміла і моя 81-річна бабуся, і донька — а їй 12».

Про команду загальнонаціонального каналу «Україна 24»:

«Не буду говорити, що на каналі різноманітних думок працюють тільки професіонали та фанати своєї справи, адже це і так усі знають. Ми чесні зі своїм глядачем і стараємося тільки заради нього, щоб кожен сюжет та кадр був цікавий, об'єктивний і головне — правдивий. Скажу більше: команда каналу «Україна 24» — неймовірна. Чому? Над новинами працюють регіональна та міжнародні редакції, спікери різноманітних соціально-важливих проєктів, а головне завжди попадає у випуски новин. Так, багато інформації відсіюється, але той запал, з яким ми щодня опрацьовуємо нереальний об'єм контенту, — вражає. Завоювати довіру глядача і стати найпотужнішим інформаційним каналом країни — це виклик для загальнонаціонального каналу «Україна 24». Але навіть не сумніваюсь, що ми це зробимо!».

Віра Свердлик: «Мій робочий день починається о 4:30»

Лос-Анджелес, Вашингтон, Брюссель, Давос, Париж — міста, у яких Віра Свердлик зняла сюжети, здається, можна перераховувати довго. Віру глядачі добре знають як міжнародне обличчя новин «СЬОГОДНІ», адже з її уст дізнавалися головні події, що відбувалися за кордоном.

Про секрети роботи телеведучої: 

«Я ведуча ранкових новин, тож підготовка до ефіру починається з вечора. Правило номер один: лягти спати о 20:30. Адже мій робочий день починається о 4:30. Правило номер два: відразу після пробудження увімкнути світло і піднятися на ноги. Без жодних вмовлянь «полежу ще хвилиночку». Прокинутися допомагає гортання стрічки новин. Одразу бачу багато цікавого, що трапилося в країні та світі. Хочеться повідомити і перше, і друге, і третє... Тому швидше збираюсь, поспішаю на роботу, аби встигнути написати про все і нічого не пропустити. Гарно виглядати у кадрі мені допомагають гримери. Година у гримерці — це сон. У прямому і переносному значенні цього слова. Маю змогу трішки поспати. А коли розплющую очі, все як уві сні. Я красива. Від цього й усміхнена. І вже у гарному настрої біжу в ефір». 

Про «Україну 24» і орієнтири каналу:

«Україна 24» — це загальнонаціональний канал різноманітних думок та збалансованої інформації. Це не типовий інформаційний канал, де лунає те, що вам приємно чути. Тільки справедлива боротьба аргументів — це шлях до істини. Якщо ви у її пошуку в інформаційному просторі, тоді вмикайте «Україну 24». Наша команда — молода, амбітна та гіперактивна. Інколи щось здається неможливим, але разом ми зможемо досягати дивовижних результатів».

Як не втомлюватися від новин: 

«Неможливо втомитися від того, що любиш, чим цікавишся. Новини нікого не можуть залишити байдужим. Вони змінюють життя і стосуються кожного з нас! Розумію, інколи є перенасичення негативними повідомленнями, або ж навпаки — надто «солодкими». Аби дотримуватися інформаційного балансу, варто дізнатися різні точки зору на ту чи іншу подію. А це глядач зможе зробити завдяки нашому каналу».

Джерело Україна 24