Буває і жорстка хімія - фахівець розповів про Е-домішки в продуктах

Дозування Е-домішок у продуктах затверджується МОЗ

Буває і жорстка хімія - фахівець розповів про Е-домішки в продуктах

В Україні в харчових продуктах використовуються в основному безпечні Е-домішки, однак у великій кількості вони можуть викликати харчове отруєння.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

"По-перше, Е-домішки не заборонені. По-друге, харчова промисловість рухається вперед заради здешевлення своєї продукції. У нас в Україні повинні бути тільки безпечні домішки, вони дозволяються Міністерством охорони здоров'я, іншими інстанціями. Небезпечні домішки в Україні не можна використовувати", - сказав Несміянов.

Читайте також

На питання щодо безпеки Е-домішок експерт відповів:

"Беремо найпростіше - є ковбаса, сарделька, в ній використовується згущувач, це Е-407. Якщо його невелика кількість, він безпечний, якщо багато - стає небезпечним для здоров'я споживача. Проблем в основному немає у підприємств які контролюють систему безпеки, а на маленьких підприємствах таке може призвести до харчового отруєння або проблем зі здоров'ям. Але Е-407 - це домішка на натуральній основі, буває і якась більш жорстка хімія. Це все перевіряється і дозволяється контролюючими органами".

Популярні відео

У свою чергу, директор департаменту безпеки харчових продуктів Держпродспоживслужби Борис Кобаль розповів про контроль безпеки Е-домішок:

"Інспектори Держпродспоживслужби в ході здійснення заходів контролю з'ясовують нанесення позначень придатності на харчових продуктах саме у частині так званих "Ешок". У нас розмір домішок затверджуються Міністерством охорони здоров'я. Відповідальність виробника полягає в тому, щоб наносити достовірну інформацію на позначення придатності. Споживач повинен розуміти, чому він віддає перевагу, якому ризику піддає своє здоров'я, і ​​також розуміти і вивчати, що там нанесено".

За його словами, в разі надходження скарг інспектори перевіряють перевищення вмісту тієї чи іншої шкідливої ​​речовини.

Нагадаємо, раніше виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким чином можна повернути гроші за неякісний продовольчий товар, куплений на ринку.

Джерело Україна 24 Теги