Трохи більше солі - лікар розповів, як правильно харчуватися і що пити в спеку

Сімейний лікар розповів про те, як спека впливає на людей і як зменшити наслідки

Трохи більше солі - лікар розповів, як правильно харчуватися і що пити в спеку

В Україну після дощів повертається спека. Як уберегти організм влітку, розповів сімейний лікар Руслан Добровольський в ефірі каналу "Україна 24".

"Як тільки людина відчула порушення чутливості, порушення зору, порушення звичайного сприйняття світу (аури) – вона має принаймні оцінити такі свої фізикальні дані як тиск, температуру. І коли вони виходять за межі норми, то треба хоча б сконтактуватись зі своїм сімейним лікарем, щоб вирішити подальше лікування", — сказав він. 

Популярні відео

За словами лікаря, висока температура впливає й на харчування, тому що ту енергію, яку ми споживаємо, ми витрачаємо не лише на побутове функціонування організму, а ще й на підтримку теплового балансу. Надлишкове надходження енергії (з їжі - Ред.) не буде нормально перетравлюватись і буде порушувати обмін речовин в організмі, тому енергетичне споживання на час спеки має бути суттєво зменшене. 

Читайте також Перепади погоди відбуватимуться частіше — українців "потішили" прогнозом

Також лікар попередив про небезпеку зневоднення організму.

"Ще важливий захист від перегрівання – потовиділення. Тому на час спеки організм має отримувати підвищену кількість води. Але під час випаровування з організму виходить не тільки вода, а і мінеральні солі, тому важливо підтримувати й баланс мінеральних солей, рекомендується трохи підвищити вживання солі та підкислення лимоном води", — сказав він.

Раніше дієтолог розповів, які продукти краще їсти при сильній спеці.

Джерело Україна 24 Теги