В Україні стартувало "пробне ЗНО онлайн" — як воно відбудеться

Заступниця директора Центру оцінювання якості освіти розповіла про мету пробного тестування та причини його скасування

В Україні стартувало "пробне ЗНО онлайн" — як воно  відбудеться

Пробну сесію зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) днями скасували, випускники пройдуть її дистанційно. Перше тестування мало відбутися 15 червня. Як це відіб'ється на основній сесії ЗНО, розповіла в ефірі "Україна 24" заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

"Пробне ЗНО відбуватиметься вдома, навряд чи можна назвати такий формат "онлайн". Це добровільна процедура, в ній можуть брати участь усі бажаючі, а можуть не брати. На результатах основної сесії це не відіб'ється. Але, звичайно, це відбилося на стресі організаторів та учасників, і це явно не додає їм здоров'я", — сказала вона.

Популярні відео

За словами Вакуленко, процедура платна, вона коштує від 138 до 150 гривень в залежності від регіону. Зараз Офіс президента дав доручення Міністерствам освіти та фінансів розробити механізм повернення цих грошей у зв'язку зі скасуванням сесії, оскільки фактично випускники не пройдуть повноцінне ЗНО. Сам Центр не міг би цього зробити, оскільки більшість грошей було витрачено на підготовку до тестування.

"У нас було досить багато учасників, близько 211 тисяч учасників, які реєструвалися на близько 350 тисяч тестувань. Це важлива процедура, тому що значна частина результату ЗНО лежить в полі особистого ставлення і вміння людини сконцентруватися, правильно розподілити час. Пробне тестування — прекрасний спосіб перевірити, чи зможе учасник це зробити", — сказала вона.

Вакуленко зазначила, що єдина причина скасування пробного ЗНО у звичній формі — це епідеміологічна ситуація в Україні.

Нагадаємо, пробне ЗНО перенесли в онлайн. Учасники можуть пройти його вдома та занести свої відповіді до спеціального сервісу "Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання" у такі терміни: 15 – 17 червня – українська мова і література, 17 – 19 червня –  історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови. Результати будуть оприлюднені в особистих кабінетах: до 21 червня — з української мови та літератури, до 23 червня — з решти предметів.

Раніше в.о. міністра освіти розповіла, хто ухвалює рішення про дати проведення ЗНО.

Джерело Україна 24 Теги