Коли українці зможуть відмовитися від масок - у МОЗ дали тривожний прогноз

Віктор Ляшко розповів, що коронавірус може змінити свою поведінку

Коли українці зможуть відмовитися від масок - у МОЗ дали тривожний прогноз

В Україні через загрозу нових спалахів коронавірусу COVID-19 режим носіння медичних масок може зберегтися на кілька років.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

За його словами, пом'якшення карантину веде до збільшення контактів між людьми, в результаті зростає ризик нових випадків коронавірусу.

"Розумію, що важко носити маску, відійти на 1,5 м, але, виконуючи ці речі, ми візьмемо під контроль інфекцію, швидше піде зниження і швидше позбудемося всіх цих масок", - сказав Ляшко.

Популярні відео

Читайте також: Карантин в Україні можуть посилити - в МОЗ назвали умови

За його словами, "ризик є", що українці будуть користуватися масками і дезінфекторами ще кілька років.

"Але все залежить від поведінки самого вірусу. Якщо він буде втрачати свою агресивність, ми позбудемося масок. Якщо буде набувати агресивності - кожен прохід через організм, так званий пасаж, коли він пройшов, інфікував, розмножився і виділяє інші віруси - він змінює властивості. І якщо буде втрачати агресивність, це буде добре, і ми швидко позбудемося (масок - ред.), хоча якщо не буде вакцини - буде важко", - заявив головний санлікар.

Нагадаємо, головний санітарний лікар, заступник голови МОЗ Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24" також прокоментував виявлення коронавірусу у дружини президента України Олени Зеленської

Джерело Україна 24 Теги