На Закарпатті скандал через новий район — коментар політолога

Експерт розповів, чи несе загрозу створення на Закарпатті Берегівського району з угорським населенням

На Закарпатті скандал через новий район — коментар політолога

На Закарпатті виник скандал через адміністративно-територіальної реформи. Нібито в проєкті з'явився окремий Берегівський район, який раніше не передбачався. Оглядачі припустили, що це робиться в інтересах Угорщини. Ситуацію прокоментував політолог Дмитро Тужанський в ефірі каналу "Україна 24".

"Ризики є, як при будь-якій реформі, але зовсім не ті, які озвучуються в медіа в останні два дні. Це не ризики, пов'язані з сепаратизмом або з утворенням етнічних автономій. Навпаки, в новоствореному Берегівському районі частка угорського населення зменшиться з 70% до 40%. Сьогоднішній Берегівський район набагато більш угорський, ніж той, який буде", — сказав він.

За словами експерта, ризики пов'язані безпосередньо з реформою, тому що вона складна.

"Питання в тому, як будуть збалансовані повноваження між районною владою та ОТГ (об'єднані територіальні громади — ред.). Потрібно розуміти, що адмінреформа йде паралельно з децентралізацією, вони складають основу реформи місцевого самоврядування, і більшість повноважень переходить до ОТГ. Питання, що залишається на рівні району. Це технічні питання, вони не прив'язані до Берегівського району", — сказав він.

Популярні відео

Раніше політолог Дмитро Тужанський заявляв, що створення на Закарпатті нового району, населеного переважно угорцями, не нестиме додаткових загроз для суверенітету України.

Джерело Україна 24 Теги