Україна може повернутися до жорсткого карантину — лікар назвав причини

Лікар розповів, чому росте захворюваність на коронавірус

Україна може повернутися до жорсткого карантину — лікар назвав причини

В Україні зростають показники захворюваності на коронавірус. Чому це відбувається, розповів лікар, президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров в ефірі каналу "Україна 24".

"З одного боку, це пом'якшення карантину. Люди розслабилися, не носять маски, ми це бачимо на вулицях. Друге — істотно збільшилася кількість тестувань. В Україні за минулу добу провели понад 20 тисяч тестів. У попередні дні — до 10 тисяч. Звичайно, при такій кількості тестувань виявляється і більше хворих", — сказав він.

Читайте також: Не можна розслаблятися - Степанов розповів, чи вплине спека на коронавірус

Лікар зазначив, що різкого підйому захворюваності при цьому немає, в жодному регіоні немає переповнених лікарень першої лінії. Однак в деяких регіонах заповнення лікарень наближається до критичної позначки (50%), тому територіальні комісії розглядають питання посилення карантину в регіонах.

"Якщо понад 10 областей перетнуть червоні лінії, то головна комісія може зробити ті чи інші заходи. Якщо буде збільшення захворюваності, то може бути повернення до більш жорсткого карантину по країні в цілому", — сказав він.

Популярні відео

Серед причин можливого зростання захворюваності Дубров назвав недотримання обмежень, зокрема, відмову від носіння масок та інших засобів індивідуального захисту.

За даними Центру громадського здоров'я, станом на 12 червня в Україні підтверджено 29 753 випадки COVID-19, з них 13 464 одужали, 870 померли. За останню добу лабораторно підтверджено 683 випадки.

Раніше про те, чи буде друга хвиля епідемії коронавірусу в Україні, розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

Джерело Україна 24 Теги