"Будемо відвертими": Степанов зробив серйозну заяву про медицину

Міністр охорони здоров'я зазначив, що все тримається на ентузіазмі медпрацівників

"Будемо відвертими": Степанов зробив серйозну заяву про медицину

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24" розповів про стан системи української охорони здоров'я перед початком епідемії коронавіруса.

"Будемо відвертими. На початок епідемії система взагалі не була готова до таких викликів. Скажу більше: у нас не існує системи охорони здоров'я. У нас є такі осередки надання медичної допомоги, які тримаються на лікарях, медичних працівниках", - сказав міністр.

Популярні відео

Читайте також: У "Слузі народу" заспокоїли прихильників медичної реформи

Степанов зазначив, що в тому числі система не була готова з точки зору захисту від коронавіруса.

"Було все ліквідовано, у нас були так звані експерти, які вважали, що нам все це не потрібно. У нас п'ять років не випускають лікарів-епідеміологів, ситуація катастрофічна. За мінімальним штатом у нас не вистачає від 40% до 50% вірусологів, лаборантів, епідеміологів. Останній раз обладнання в лабораторіях купувалося в 2009 році, воно вже має бути списано. Все це було на початку", - сказав Степанов.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, як буде реагувати система охорони здоров'я України в разі другої хвилі коронавіруса.

Джерело Україна 24 Теги