"Українців усі люблять, і для нас це проблема": Клімкін про безвіз

Ексміністр закордонних справ розповів, як відбувалося ухвалення безвізового режиму

"Українців усі люблять, і для нас це проблема": Клімкін про безвіз

Безвізовому режиму України з Євросоюзом виповнюється три роки. Про те, як він ухвалювався, згадав ексголова МЗС Павло Клімкін в ефірі каналу "Україна 24".

"Залаштункових домовленостей не було. Взагалі, безвіз — це справа того, наскільки нам довіряють. Головне — вони хотіли бачити, що наша система досить міцна, щоб виконувати все, що пов'язано з безвізовим режимом. Я пам'ятаю, коли ми над ним працювали, було багато голосів, що не буде ніякого безвізу. Зараз всі забули жахливі черги, в яких стояли, як прохачі йшли й думали, дадуть візу чи ні, чи всі документи зібрані. Я пам'ятаю, як ми воювали з посольствами за кожного українця", — сказав він.

Читайте також "Будемо стежити": євродипломатка зробила заяву про безвіз для України

Політик зазначив, що до українців, які виїжджають до країн ЄС, там немає особливих претензій.

"Я ні від кого не чув, що реально з українцями якісь проблеми. Українців усі люблять, і це насправді проблема для нас, тому що все більше українців їдуть до Європейського Союзу", — зазначив він.

Також Клімкін підтримав пропозицію Володимира Зеленського скасувати візи в Україну для туристів з деяких країн, щоб підтримати туристичну сферу.

Популярні відео

Нагадаємо, у 2017 році громадяни України з біометричними паспортами отримали можливість безвізових поїздок до країн Європейського Союзу (крім Ірландії), а також в Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Джерело Україна 24 Теги