Обвал будинку в центрі Одеси: подробиці і відео з місця подій

Будинок є пам’яткою архітектури, однак не був аварійним

Обвал будинку в центрі Одеси: подробиці і відео з місця подій

В центрі Одесі на вул. Ясній обвалилася стіна чотириповерхового житлового будинку. Це сталося приблизно о 3:00 10 червня. Подробиці інциденту в сюжеті телеканалу «Україна 24».

Стіни тріщали по швах. Люди вибігали, майже всі врятувалися. Пошкоджено 4 квартири, там жили 25 людей. Постраждав лише один чоловік, в нього рвана рана бедра, він перебуває у шпиталі.

«Він (потерпілий – ред.) був саме в цій частині квартири, яка обвалилася. Побачивши, що підлоги уже немає, він намагався вибігти з кімнати і просто провалився. Зараз йому наклали шви, він відпочиває», – повідомила невістка потерпілого Людмила Фараджева.  

Популярні відео

Будинок є пам’яткою архітектури, однак не є аварійним. Він побудований у 1912 році. Мешканці кажуть, що неодноразово зверталися до Міськради, щоб вирішили їх проблему, тому що поруч будують великі житлові масиви. Під землею тече вода, і той матеріал, з якого зроблений будинок – черепашник – дуже поглинає вологу. А ще нещодавно у квартирі, де не було мешканців, почала протікати вода, і це могло стати причиною одного з завалів.

Довго не могли почати розбирати завали, було чути сильний запах газу, тож рятувальники перекрили постачання газу, і тепер почали розбирання. Придавило автівку, її вже евакуювали, також спиляли дерево.

Заступник директора міського господарства Одеси Наталя Мостовських заявила, що в місті перевірять стан аварійних житлових будинків.

«Наразі співробітники комунальних підприємство житлово-комунальних сервісів разом з управлінням охорони культурної спадщини та іншими проводять візуальне обстеження всіх будинків, які розташовані поруч із будівельними майданчиками. Це робиться для того, щоб зрозуміти стан будинку. Якщо буде необхідно, встановлять маяки, щоб надалі спостерігати за станом несучих конструкцій кожного з них. Потім буде прописано план роботи з такими будинками», - заявила Мостовських.

Нагадаємо, це не перший обвал будинку в Одесі за останні декілька місяців. 7 травня на Польському узвозі частково обвалився будинок, ніхто не постраждав. Будинок визнали аварійним ще 1996 року. 18 травня на вул. Торговій обвалилася стіна житлового будинку, евакуювали 8 осіб. 9 квітня на вул. Канатній частково обвалився 127-річний будинок, пам’ятка архітектури. Будівля була не житлова.

Джерело Україна 24 Теги