На Закарпатті можуть створити угорський район - політолог про ризики для України

Експерт оцінив реформу децентралізації в Україні

На Закарпатті можуть створити угорський район - політолог про ризики для України

Створення на Закарпатті нового району, населеного переважно угорцями, не матиме додаткових загроз для суверенітету України.

Таку думку висловив в ефірі каналу "Україна 24" політолог Дмитро Тужанський, коментуючи децентралізацію в Україні. За його словами, "будь-яка реформа несе в собі загрози, бо змінюється усталена модель".

"Перш, ніж говорити про небезпеку створення угорського району, треба розуміти, що йдеться про створення Берегівського району через укрупнення двох районів - Берегівського і Виноградівського. Берегівський район наразі вже існує, де переважна більшість населення етнічні угорці, де керівні посади, як на рівні районної ради так і на рівні районної адміністрації, мера міста, посідають також етнічні угорці. Досі не було якихось проблем чи конфліктних моментів, пов'язаних з сепаратизмом. Це важливо розуміти і брати як точку відліку", - заявив експерт.

Популярні відео

Тужанський також нагадав про важливі аспекти адміністративної реформи щодо передачі повноважень на місця.

"На рівні районів скасовуються районні ради, але створюються префекти. Повноваження передадуть з районного рівня на рівень ОТГ. На рівні району контрольні запобіжники залишаться в центральної влади. Тому, навіть якщо Берегівський район буде створено, над ним буде префект - представник центральної влади. При якихось ризиках може бути застосовано право вето, блокування, подання до суду", - наголосив він.

Як відомо, Міністерство розвитку громад і територій оприлюднило план нового поділу на райони українських областей, де йдеться про появу Берегівського району. Більшість населення в цьому районі говоритиме угорською, а розташований він біля кордону з Угорщиною.

Нагадаємо, раніше нардеп від "Слуги народу" Віталій Безгін в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що в Україні в рамках децентралізації буде вчетверо скорочено кількість районів. Реформа покликана збалансувати державне управління територіями.

Джерело Україна 24 Теги