Погода дивує українців: еколог назвала причини

Експертка з питань зміни клімату розповіла, чи дійсно в Україні змінюється клімат і що з цим робити

Погода дивує українців: еколог назвала причини

В Україну прийшла спека після затяжної прохолоди. В цілому поточного року спостерігалося багато погодних аномалій — занадто тепла зима, дуже дощова весна, перепади погоди. Про що це говорить, розповіла експерт з питань зміни клімату Ольга Бойко в ефірі каналу "Україна 24".

"Екологи та кліматологи попереджали про це протягом останніх десятиліть. Питання було в тому, чи чують ці прогнози люди, які приймають рішення. Ми дійсно спостерігаємо стабільне підвищення середньорічної температури. Якщо говорити про моменти похолодання, наприклад, кілька тижнів тому було нетипове похолодання для травня, то критичні перепади погоди стали частішими саме через глобальне потепління", — сказала вона.

Популярні відео

Бойко розповіла, через що погіршується клімат і що потрібно робити, щоб ситуація не стала ще гіршою.

"Ми спалювали вугілля і викопне паливо протягом багатьох десятиліть, починаючи з індустріальної революції, і зараз концентрація діоксиду вуглецю в повітрі найвища за все існування людства — 415 часток на мільйон, коли норма 350 або менше.

Коли ми бачимо за вікном нетипові прояви погоди, ми розуміємо, що зміни клімату реальні. Потрібно діяти. Потрібно закликати владу на місцях діяти, вони можуть зробити дуже багато, від енергоефективності до переходу на поновлювані джерела енергії. Паралельно з цим необхідно зменшувати викиди парникових газів в атмосферу", — сказала вона.

Читайте також Україну очікують посухи: кліматолог озвучив прогноз

Кожна сім'я може внести свій внесок в екологію, додала експерт: замінити лампи на економічні, зробити комплексне утеплення будинку, щоб не втрачати енергію, і так далі.

Джерело Україна 24 Теги